کد خبر : ۶۴,۷۷۰
۳ مهر ۱۴۰۲ ۰۷:۵۶
ارتقا رتبه ورزش استان بوشهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال بودجه جاری سالانه است
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: ورزش این استان نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال بوجه جاری سالانه است که در صورت تحقق این مهم ظرف سه تا چها سال آینده رتبه ورزش استان از ۲۵ به زیر ۱۰ ارتقا پیدا می‌کند.
یاسر جمالی روز یکشنبه در گفت و گو با خارگ نیوز اظهار کرد: در همین راستا بخشی از کار با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان آغاز شده که شامل آمایش استعداد و شناخت ساختار اسکلت عضلانی در مدرسه‌ها است‌.
 
وی بیان کرد: در این طرح استعدادهای برتر ورزشی براساس ساختار اسکلت عضلانی شناسایی می‌شود که موفقیت ببشتر جامعه هدف را به دنبال دارد.
 
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر تصریح کرد: در ورزش قهرمانی پشتوانه مالی نیاز مبرم استان است که باید از ظرفیت‌های موجود استفاده لازم انجام گیرد.
 
جمالی ادامه دارد: در بخش توسعه، اماکن ورزشی استان بوشهر شرایط قابل قبولی دارد ولی با این وجود باید برای احداث سالن چندمنظوره بانوان در شهرستان‌های استان شرایط موردنیاز فراهم شود.
 
وی عنوان کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر در حوزه جوانان نیز نقش مطالبه‌گر و توانمندسازی جوانان دارد که باید پیگیری لازم در این راستا در حال انجام است.
 
جمالی افزود: در حوزه جوانان حجم کار و هزینه بسیار بالا است که باید ظرفیت‌های مختلف بکارگیری شوند.
 
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: در حوزه کار تربیتی و فرهنگی ورزش با تشکیل کارگروه فرهنگی تلاش می‌شود تا برای فضاسازی اماکن ورزشی مطابق با قوانین نظری و افکار سیاسی اعتقادی و در بحث تربیتی آن نیز ظرافت لازم انجام شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید