کد خبر : ۶۴,۶۶۲
۱ مهر ۱۴۰۲ ۱۷:۵۸
توسعه صادرات محصولات استان بوشهر به روسیه در دستور کار است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: توسعه صادرات محصولات استان بوشهر به روسیه در دستور کار است.
علی باستین صبح شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به نشست هیئت تجاری اتاق بازرگانی بوشهر با سفیر ایران در روسیه اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های اقتصادی بالایی در بخش‌های مختلف است.
 
وی کیفیت تولیدات کالاهای صادراتی استان بوشهر به روسیه را مورد پسند بازار این کشور دانست و بیان کرد: با تسهیل شرایط، امکان توسعه بازار و افزایش حجم صادرات این محصولات برای فعالان اقتصادی و تجاری استان فراهم است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با بیان اینکه سال گذشته ۸.۷ هزار تن میگو پرورشی استان به روسیه صادر شد تصریح کرد: ارزش این محموله صادراتی ۳۴.۷ میلیون دلار است و در این راستا سال قبل ۶.۷ هزار تن گوجه فرنگی به ارزش ۴.۷ میلیون دلار از استان بوشهر به روسیه صادر شده است.
 
وی از صادرات ۵.۲ هزار تن محصولات صیفی‌جات استان بوشهر به روسیه خبر داد و ارزش این محموله را ۳.۳ میلیون دلار اعلام و بیان کرد: در این راستا ۲ هزار تن خرما استان بوشهر به ارزش ۳.۷ میلیون دلار به روسیه صادر شده است.
 
باستین با اشاره به اینکه استان بوشهر در عرصه تجارت و مبادلات تجاری و اقتصادی با کشورهای مختلف از ظرفیت‌های بسیار مهمی برخوردار است اظهار داشت: توسعه همکاری با کشورهای همسایه از جمله راهبردهای مهم استان بوشهر است که در این راستا اقدامات مهمی در دولت سیزدهم انجام شده است.
 
تقویت مراودات با روسیه
 
وی به توسعه تجاری و اقتصادی با کشور روسیه خبر داد و بیان کرد: بسیاری از محصولات تولیدی استان بوشهر بازار مناسب و قابل توجهی در روسیه دارد که در این راستا صادرات محصولات استان به این کشور در دستور کار قرار گرفته است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با بیان اینکه همکاری‌های اقتصادی از طریق استان بوشهر با استان‌های کشور روسیه از گذشته وجود داشته است افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر این مراودات از نظر تنوع کالا و حجم محصولات صادراتی توسعه یافته است.
 
باستین اضافه کرد: در این راستا علاوه صادرات محصولات پتروشیمیایی، در حال حاضر خرما، صیفی‌جات، محصولات جالیز و میگو پرورشی اصلی‌ترین کالاهای صادراتی استان به کشور روسیه است.
 
وی با اشاره به افزایش صادرات در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲۲.۵ هزار تن به ارزش ۴۶.۴ میلیون دلار از استان بوشهر به روسیه صادر شده که نسبت به سال ما قبل آن از لحاظ وزنی ۲۶ درصد و ارزشی ۹۶ درصد افزایش یافته است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر افزود: با توجه به مرکزیت و اهمیت روسیه در منطقه اوراسیا و با توجه به استقبال بازارهای کشورهای منطقه آسیای میانه از تولیدات کشاورزی استان بوشهر انتظار می‌رود بازارهای روسیه علاوه بر تأمین نیازهای خود، بستر و سکویی برای ارسال محصولات یاد شده به سایر کشورهای منطقه نیز باشد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید