کد خبر : ۶۴,۶۲۰
۱ مهر ۱۴۰۲ ۰۷:۱۲
هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (شنبه، یکم مهرماه ۱۴۰۲) در بازار تهران ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، ۳۰ شهریور) ۱۰۰ هزار تومان کاهش یافت.
هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (شنبه، یکم مهرماه ۱۴۰۲) در بازار تهران ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، ۳۰ شهریور) ۱۰۰ هزار تومان کاهش یافت.
 
امروز هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اعلامی اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران، ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد.
 
هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم بدون تغییر نسبت به روز کاری گذشته (۳۰ شهریور)، ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داد و ستد شد.
 
قیمت نیم سکه نیز امروز نسبت به روز کاری گذشته با ۱۰۰ هزار تومان افزایش به قیمت ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شد.
 
ربع سکه ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و سکه گرمی با نرخ پنج‌ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان داد و ستد شد که نسبت به دیروز تغییر قیمت نداشتند.
 
قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز در بازار طلای تهران ۲ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان اعلام شد.
 
امروز بهای هر اُنس طلا نیز در بازارهای جهانی یک‌هزار و ۹۲۶ دلار است./ایرنا
 
پیش بینی قیمت طلا و سکه 1 مهر 1402 / قیمت طلا و سکه به کف رسید؟
 
قیمت طلا و سکه در هفته پایانی شهریور در بیشتر روزها کاهشی بود. این روند نزولی به گونه‌ای پیش‌ رفت که قیمت هر یک از قطعات سکه در طول هفته یک کانال عقب‌نشینی کرد. به اعتقاد فعالان بازار طلا، روند کاهش در این بازار به پایان رسیده و بیش از این بازار افت نمی‌کند.
 
به گزارش تجارت‌نیوز در هفته پایانی شهریور قیمت طلا و سکه همواره روند کاهشی داشت و تمام قطعات سکه به کانال پایین‌تر برگشتند. این روند نزولی متعاقب اخبار سیاسی که قیمت دلار را تحت تاثیر قرار داد و همگرایی بالای بازار فلز زرد با بازار ارز، رقم خورد.
 
همگرایی قیمت در بازار طلا با رفتار خریداران
 
فعالان بازار طلا معتقدند این بازار تحت تاثیر شرایط اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم قرار گرفته است. آنها می‌گویند: روند تقاضا و قیمت در بازار فلز زرد رابطه‌ای در راستای هم دارند. یعنی در زمان‌هایی که قیمت‌ پایین است مردم در انتظار کاهش‌های بیشتر هستند و تقاضا پایین است و وقتی قیمت‌ها افزایشی می‌شود تقاضا نیز افزایش می‌یابد.
 
با این وجود کارشناسان بازار طلا و سکه معتقدند روند کاهشی قیمت‌ در بازار فلز زرد رو به پایان است و با رونق جشن‌ها و مناسبت‌ها این بازار از رکودی که طی ۶ ماه اخیر در آن گرفتار بوده، خارج می‌شود.
 
گفتنی است افزایش‌ و کاهش‌های انس جهانی طلا نیز در ماه‌های گذشته تاثیر چندانی بر قیمت طلا و سکه در بازار داخلی نداشته است. در لحظه نگارش گزارش انس جهانی طلا با قیمت ۱۹۲۴ دلار در حال معامله است و نسبت به روز گذشته رشد نزدیک به پنج دلاری داشته است.
 
۳ روند بازار سکه در یک روز
 
در آخرین معامله روز گذشته ۳۰ شهریور قیمت سکه امامی با افزایش ۲۵۰ هزار تومانی تنها قطعه افزایشی بود و با قیمت ۲۷ میلیون و ۸۰۷ هزار تومان معامله شد. سکه بهار اما کاهش ۱۰۵ تومانی داشت. این قطعه که روز سه‌شنبه به کانال ۲۴ میلیونی برگشته بود با قیمت ۲۴ میلیون و ۷۹۵ هزار تومان معامله شد.
 
دیروز سکه‌های نیم، ربع و گرمی بدون تغییر و با همان قیمت روز چهارشنبه معامله شدند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۸۵۰ ، ۹ میلیون و ۹۰۰ و پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شدند.
 
روز پنجشنبه قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۲۵ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۶۵ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افت پنج  هزار و ۶۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۳۲۳ هزار تومان رسید. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۲۹۲ هزار تومان رسید.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید