کد خبر : ۶۴,۲۱۲
۲۴ شهریور ۱۴۰۲ ۰۰:۰۲
کاهش رطوبت و شرجی هوا در استان بوشهر/ خلیج فارس متلاطم می‌شود
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با وزش بادهای شمالی در استان بوشهر از امروز، ضمن کاهش نسبی رطوبت و شرجی هوا، خلیج فارس نیز مواج و متلاطم خواهد بود.
طلیعه محمدی در گفتگو با خبرنگار خارگ نیوز اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از امروز به تدریج با وزش بادهای شمالی در سطح استان بوشهر و روی دریا، ضمن کاهش نسبی رطوبت و شرجی هوا، خلیج فارس نیز مواج و متلاطم خواهد بود و پیش بینی می‌شود این شرایط تا اوایل هفته آینده تداوم داشته باشد.
 
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: طی این مدت خیزش گرد و خاک محلی و احتمال نفوذ گردوخاک فرامنطقه‌ای به استان دور از انتظار نیست.
 
وی گفت: آسمان استان بوشهر در ساعت‌های آینده صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، از امشب افزایش سرعت باد و در برخی نقاط همراه با گردوخاک و امروز در مناطق جنوبی گاهی افزایش ابر و فردا در این نواحی مه صبحگاهی پیش بینی می‌شود.
 
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر یادآور شد: جهت وزش باد در مناطق شمالی، مرکزی و فراساحل جنوبی استان، شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ گاهی تا ۴۴ و از امشب بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و در سواحل جنوبی استان، جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۰ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
 
وی بیان کرد: ارتفاع موج دریا امروز ۶۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر و از امشب در سواحل شمالی و مرکزی و فراساحل جنوبی ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی تا ۲۱۰ سانتیمتر پیش بینی می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید