کد خبر : ۶۳,۷۳۷
۱۴ شهریور ۱۴۰۲ ۱۱:۰۱
افزایش شرجی در استان بوشهر/ بارش باران دور از انتظار نیست
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر از افزایش رطوبت و شرجی در استان خبر داد و گفت: بارش باران خفیف در استان بوشهر دور از انتظار نیست.
طلیعه محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خارگ نیوز اظهار داشت: با توجه به نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی از فردا تا پایان هفته به‌سبب وزش جریانات مرطوب جنوبی، افزایش رطوبت هوا و پدیده شرجی پیش‌بینی می‌شود.
 
وی اضافه کرد: تا روز پنجشنبه در ارتفاعات شرقی و جنوبی استان در ساعاتی از بعدازظهر تا ابتدای شب، احتمال افزایش ناپایداری‌های محلی و موقت همراه با رشد ابر، وزش باد، رعدوبرق و بارش خفیف باران دور از انتظار نیست.
 
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: روز پنجشنبه به‌دلیل افزایش سرعت وزش باد جنوبی، دریا برای ساعاتی مواج خواهد بود.
 
وی ادامه داد: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد، در ساعات عصرگاهی در برخی نقاط مرتفع جنوبی و شرقی استان احتمال افزایش و رشد ابر و ناپایداری‌های موقت جوی پیش‌بینی می‌شود.
 
محمدی بیان کرد: جهت وزش باد متغیر، امروز غالباً شمال غربی تا جنوب غربی و فردا جنوب غربی تا جنوب شرقی، با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتی‌متر خواهد بود.
 
وی با اشاره به صدور هشدار سطح زرد دریایی افزود: وزش باد متوسط تا نسبتاً شدید شمال غربی گاهی تا ۵۴ کیلومتر در ساعت، افزایش نسبی ارتفاع موج دریا بین ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی تا ۱۸۰ سانتیمتر، افزایش شرجی و رطوبت هوا از پدیده‌های مورد انتظار است.
 
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر از اختلال موقت در ترددها و فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی در استان خبر داد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید