کد خبر : ۶۳,۲۹۴
۲ شهریور ۱۴۰۲ ۲۳:۳۰
امام جمعه خارگ گفت: مسجد یکی از کانون های فرهنگ ساز از اول بعثت تا امروز همواره مورد توجه قرار گرفته است.
 حجت الاسلام محمود کارگر در چهارمین جلسه شورای فرهنگی عمومی که با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی در سالن جلسات شهرداری خارگ برگزار شد با اشاره به روز جهانی مسجد گفت: مسجد یکی از کانون‌های فرهنگ ساز از اول بعثت تا امروز همواره مورد توجه قرار گرفته است.
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی خارگ افزود: مسجد مهمترین مکانی است که در اسلام بنا گردید و روز جهانی مسجد فرصت مناسبی است که ما بار دیگر نسبت به این جایگاه ارزشمند و بزرگ بیاندیشیم و با توجه به کارکردهای مساجد به سمت مسجد طراز اسلامی حرکت کنیم.
 
وی با اشاره به مشکلات مساجد بخش خارگ تصریح کرد: آیا مساجد ما در تراز انقلاب اسلامی هستند یا خیر و در حوزه نرم افزار و سخت افزار اکنون مساجد ما با مشکلاتی مواجه هستند؟
 
حجت الاسلام کارگر در ادامه با پرداختن به موضوع بنیان خانواده افزود: یکی از ریشه اصلی در بحث بنیاد خانواده موضوع اشتغال است، که مشکلاتی مانند طلاق و عدم تشکیل خانواده و عدم ارتباط و احترام متقابل را در پی خواهد داشت.
 
امام جمعه خارگ با تأکید بر خلاصه نشدن مشکلات خانواده‌ها به مسئله ثروت تأکید کرد: گاهی ثروتمندان نیز دارای احساس فقر هستند و همین کانون خانواده را در تربیت فرزندان و آرامش والدین به چالش کشیده است و تنها راه علاج، داشتن فرهنگ خانواده داری و توجه به اصالت خانواده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید