کد خبر : ۶۳,۱۰۵
۲۸ مرداد ۱۴۰۲ ۱۴:۰۶
مشکلات مدارس جزیره خارگ رفع شود
امام جمعه خارگ گفت: رفع مشکلات مدارس جزیره خارگ با جدیت توسط مسئولان دنبال شود.
حجت الاسلام محمود کارگر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، با محکوم کردن حمله تروریستی و نابخردانه جریان‌های عبری، عربی و غربی به حرم احمد بن موسی (ع) اظهار داشت: زنده نگاه داشتن شعله التهاب و تنش، انحراف توجه جبهه مقاومت از تمرکز بر رژیم غاصب، تلاش برای تحریک گسل‌های مذهبی، هدف‌گیری امنیت ملی به عنوان اصلی‌ترین توفیق نظام و تحت‌الشعاع قرار دادن موفقیت‌های اخیر دولت، اهداف دشمنان از تکرار این جنایت است.
 
وی با اشاره به آزادسازی ارزهای مسدود شده ایران در کشورهای کره جنوبی و عراق، گفت: آزادسازی ارزهای بلوکه شده ایران در کره جنوبی و عراق و مبادله زندانیان و اینکه دولت ایران با همه مشکلات ۵۰ میلیارد دلار نفت را صادر کرده و ارز آن را داخل کشور آورده، این یعنی فروپاشی اقتصادی مد نظر آمریکا محقق نشده است.
 
امام جمعه خارگ، اظهار کرد: موفقیت استراتژی دیگر که در این بین گم شد و دولت آمریکا هم سعی کرد آن را بپوشاند، پذیرش غنی سازی ۶۰ درصد ایران است و آمریکا با بزرگنمایی ارسال سه هزار سرباز به غرب آسیا این عقب نشینی را پوشش داد و نتیجه این شد که هزینه سازش بیش‌تر از مقاومت است و دولت اعتدالی که تقلیل غنی سازی را به سه و نیم رسانده بود و به لحاظ دستاورد اقتصادی به تقریباً هیچ رسیده بود، نتیجه آن شد بدون FATF هم منابع ارزی آزاد شد و هم پذیرش ۶۰ درصدی برای آمریکا خفت و خواری آورد.
 
حجت الاسلام کارگر در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت کنندگان مجمع عالی فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در تشریح خصوصیات و ویژگی‌های اسلام سیاسی، فرمودند: «مخالفت با ظلم و ظالم و یاری مظلوم»، خصوصیت برجسته و حساسیت‌برانگیز اسلام سیاسی است که قهراً رژیمی همچون رژیم صهیونیستی را که بنا و اساسش بر اشغال، ظلم، زور و شکنجه است را با نظامی همچون جمهوری اسلامی به عناد و دشمنی وامی‌دارد».
 
وی بیان کرد: ما از بخش زیادی از مسیر با وجود شیب تند عبور کرده و به قله‌ها نزدیک شده‌ایم، بنابراین امروز، روز خسته شدن و ناامیدی نیست، بلکه روز شوق و امید و حرکت است و مسئولان کشور باید با این روحیه حرکت کنند.
 
حجت الاسلام کارگر در تحلیل بیانات رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: توجه به مبانی اسلام سیاسی و شناخت اصول، ما را امیدوار به آینده می‌کند و خطری که می‌تواند ما را تهدید کند، عدم اعتماد به مسئولان و مغرور شدن از دستاوردهاست.
 
وی با اشاره به برخی مشکلات جزیره خارگ، گفت: مشکلات سخت افزاری فراوانی در اکثر مدارس داریم که لازم است با عنایت مجموعه صنعت و پتروشیمی و مجموعه آموزش و پرورش استان مرتفع شود.
 
امام جمعه خارگ تصریح کرد: سیستم‌های سرمایشی، هوشمند کردن کلاس‌های درس، تجهیز کتابخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها و لوازم ورزشی، مساله آب آشامیدنی، تعمیرات و فضاسازی مدارس بخشی از مسائل مرتبط با مدارس است.
 
حجت الاسلام کارگر خاطرنشان کرد: انجمن اولیا و مربیان و والدین در این زمینه‌ها به مدیریت مدارس کمک کنند تا فضایی پویا و با نشاط برای روزهای آغاز مدارس داشته باشیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید