کد خبر : ۶۰,۴۰۹
۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۴۰
شروع بکار پروژه تکمیل تعمیرات اساسی مخزن یک میلیون بشکه در پایانه نفتی خارگ ابلاغ شد
با تصمیم مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران، در راستای افزایش ظرفیت ذخیره سازی نفت خام، عملیات اجرایی تکمیل تعمیرات اساسی مخزن یک میلیون بشکه ای در پایانه نفتی خارگ آغاز شد
به گزارش خارگ نیوز،  عباس غریبی اظهارداشت: تعمیرات اساسی تاسیسات، اسکله ها و مخازن ذخیره سازی پایانه نفتی خارک به عنوان بزرگترین پایانه صادرات نفت خام کشور، طبق برنامه زمانبندی در دستور کار می باشند.
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران  ادامه داد: با توجه به برنامه افزایش ظرفیت ذخیره سازی، صادرات نفت خام و تعیین تکلیف پروژه های راکد و به سرویس آوردن مخازن در حال تعمیر، از لحاظ استراتژیک برای شرکت اهمیت ویژه ای دارند و اتمام این پروژه ها به صورت ویژه رصد می شوند.
غریبی افزود: بدنبال استنکاف پیمانکار قبلی مجری تعمیرات مخزن یک میلیون بشکه ای شماره 26 پایانه خارگ از ادامه کار، بدلیل نیاز مبرم عملیاتی به مخزن جهت افزایش توان عملیات ذخیره سازی و ارتباط بی بدیل آن با تداوم صادرات نفت کشور و همچنین جلوگیری از اتلاف وقت، با طی فرآیند مناقصه مربوطه، در حداقل زمان تشریفات انتخاب پیمانکار انجام و پروژه جهت تکمیل و بهره برداری، تحویل پیمانکار شد.
عباس غریبی ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی و در سرویس قرار گرفتن این مخزن، یک میلیون بشکه به ظرفیت ذخیره سازی نفت کشور افزوده شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید