کد خبر : ۶۰,۳۸۱
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۲۸
کارشناس هواشناسی گیلان گفت: بررسی نقشه های هواشناسی حاکی از ورود تدریجی هوای خنک و فعالیت سامانه بارشی توام با وزش باد و رعد و برق در این استان از عصر امروز "دوشنبه" است.
سمانه نگاه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به صدور هشدار سطح زرد از سوی‌هواشناسی گیلان‌ برای امروز تا پنجشنبه اظهار کرد: آسمان گیلان امروز دوشنبه صاف و آفتابی است اما از عصر به تدریج شاهد ورود سامانه خنک به استان خواهیم بود.
 
وی افزود: پیامد این سامانه بارشی و خنک برای استان گیلان از سه شنبه تا پنجشنبه افزایش ابر، بارندگی های رگباری و در برخی ساعات شدید و گاهی خیلی شدید، رعد و برق و وزش باد خواهد بود.
 
کارشناس هواشناسی گیلان با اشاره به کاهش دمای هوا طی فعالیت این سامانه بارشی و وزش باد بیان کرد: این سامانه موجب کاهش ۶ تا ۱۰ درجه ای دما برای روزهای سه شنبه تا پنجشنبه می شود.
 
وی با بیان اینکه وزش باد و رعد و برق از عصر پنجشنبه به تدریح از استان گیلان خارج و هوای روز جمعه صاف و آفتابی می شود، اضافه کرد: دریا امروز برای فعالیت های دریانوردی مناسب اما از سه شنبه تا پنجشنبه برای فعالیت های دریانوردی و گردشکری نامناسب است.
 
وی با اشاره به وقوع رعد و برق طی این مدت در برخی از ساعات روز خاطر نشان کرد: پناه گرفتن در مکان های ایمن و عدم استقرار در فضای باز هنگام رعد و برق و رعایت حریم رودخانه ها و مسیل ها در زمان وقوع رگبارها با شدت بالا
و بازکردن مسیر حرکت آب در رودخانه ها از نکات قابل توجه است.
 
کارشناس هواشناسی گیلان اظهار کرد: احتیاط در ترددهای جاده ای و عدم توقف، استقرار و برپایی چادرهای مسافرتی در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها از نکات قابل توجه جدی در پی فعالیت سامانه بارشی، وزش باد و رعد و برق طی این مدت است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید