کد خبر : ۶۰,۳۷۱
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۲۳
مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال جانسوز بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) با حضور سفیر کشورمان، اندیشمندان، صاحب‌نظران و دوستداران انقلاب اسلامی در مرکز اسلامی المهدی (عج) رم برگزار شد.
شیخ عباس دی پالما امام جماعت مرکز المهدی طی سخنانی به زبان ایتالیایی، به نقش امام خمینی (ره) در دنیای معاصر پرداخت و اهمیت مشارکت فعال مسلمانان در امور اجتماعی و سیاسی مربوط به امت اسلامی و نقش ویژه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در شناسایی خطرات و دام‌ها علیه مسلمانان در شرایط کنونی جهان را یادآور شد.
 
وی به دست گرفتن زمام حکومت و اداره جامعه را یک تکلیف شرعی دانست و اظهار داشت که این حکومت باید مبتنی بر حق و عدالت باشد و امام خمینی (ره) با فراهم آوردن زمینه فعالیت این طرح در سطح وسیع‌تر، عرصه را برای این امر فراهم کردند.
 
امام جماعت مرکز المهدی به نقش آمریکا در نقض حقوق جوامع مذهبی از جمله جامعه مسیحی و موضوع سانسور در ایالات متحده به دلیل داشتن عقاید نادرست سیاسی نیز اشاره کرد.
 
سایر سخنرانان این مراسم نیز ضمن اشاره به ویژگی‌های منحصر به‌فرد امام خمینی (ره)، ایشان را شخصیتی با ظرفیت های فراوان در زمینه های علمی، فقهی، سیاسی و رهبری عنوان و تصریح کردند قابلیت های امام (ره) زمینه ساز بروز انقلاب اسلامی شد و انقلاب اسلامی نیز زمینه ساز ظهور امام عصر (عج) خواهد شد.
 
در همین حال، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا نیز وبیناری با همکاری موسسه مطالعات بین المللی خانه دانایی به مناسبت ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار کرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید