کد خبر : ۶۰,۳۲۷
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۰۱
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با اشاره به آعاز مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیک در استان، گفت: بر اساس آن، یارانه سه دهک پایین درآمدی، به شرط خرید در طرح کالابرگ، ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.
فرزاد پیشکاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این مرحله ۲۰۰ هزار نفر که تحت پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی هستند، با استفاده از کارت‌های بانکی و اعتبار یارانه خود می‌توانند یک ماه زودتر، کالای مورد نظر خود را خریداری کنند.
 
وی با بیان اینکه ۶ فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در این طرح مشارکت دارند، افزود: کارت جدیدی برای کالابرگ الکترونیکی صادر نمی‌شود و شرط استفاده از افزایش اعتبار کالابرگ نیز خرید بیش از ۷۰ درصد از یارانه معادل ۳۲۰ هزار تومان به ازای هر نفر است.
 
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان افزود: همه خانوارهای مشمول دریافت یارانه می‌توانند با نصب برنامه شبکه ملی اعتبار «شما» و یا شماره‌گیری #۱۴۶۳*۵۰۰* از باقی‌مانده اعتبار خود مطلع شوند.
 
پیشکاری ادامه داد: تمام کوشش دولت برای تأمین نیازهای مردم و اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی با عرضه ۱۱ کالای اساسی مصرفی است.
 
طرح کالابرگ الکترونیکی طرحی است که دولت با هدف حمایت از معیشت خانوارها و حفظ سلامت غذایی افراد به اجرا درآورده و در صورت مدیریت صحیح پیش‌بینی می‌شود که بخش اعظمی از تورم موجود از طریق این طرح کنترل شود.
 
استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه دارد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید