کد خبر : ۶۰,۳۲۴
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۹
س مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: اغلب طرح عمرانی مربوط به حوزه شهرداری این شهر که جنبه گردشگری و فرهنگی دارد با موانعی روبه‌رو است.
مرتضی بهرام رو دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر لزوم هم افزایی ادارات در مسیر توسعه شهری افزود: برای رفع موانع پروژه‌های بزرگ در ارومیه نیاز به مشارکت ادارات اجرایی است تا با رفع موانع در خدمت مردم باشیم.
 
وی با اشاره به طرح پروژه میدان امام خمینی(ره) ارومیه اظهار کرد: این پروژه یکی از قدیمی‌ترین پروژه‌های ارومیه و مربوط به ۲۵ تا ۳۰ سال گذشته است اما در اجرای آن با موانع گردشگری و فرهنگی روبه‌رو هستیم.
 
عضو شورای شهر ارومیه ادامه داد: مطالعات مربوط به این پروژه بزرگ بازبینی شده و در پژوهش مربوطه، مشکلات تا حد توان رفع شده است.
 
عضو شورای شهر: موانع گردشگری در ارومیه هنوز پاربرجاست
 
بهرام با اشاره به موانع این طرح گفت: متاسفانه به مشکلات چندین ساله در حوزه فرهنگی و گردشگری شهر ارومیه نگاه مثبتی صورت نگرفته و در این راستا پروژه میدان امام خمینی(ره) در طول سه دهه لاینحل باقی مانده است.
 
وی با اشاره به تشکیل کمیته مشترک در این خصوص یادآور شد: اداراتی چون مسکن و راه و شهرسازی، شهرداری و میراث فرهنگی نقش بسزایی در رفع موانع این طرح دارند.
 
رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: در راستای اجرای طرح مشارکت مردمی، خوشبختانه در یک سال گذشته مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر و سازمان بازآفرینی و عمران شهری شهرداری با همراهی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اقدامات قابل قبولی انجام داده‌اند تا پروژه سرمایه گذاری میدان امام بعد از گذشت سال‌ها به مرحله بازآفرین مطالعه طرح برسد.
 
بهرام افزود: طی ۱۰ ماه گذشته این طرح مورد مطالعه جدی قرار گرفته و عملیات اجرایی آن با مشارکت مالکین و همت سازمان عمران و بازآفرینی شهری در فاز اول از سمت «کومور میدانی» آغاز می‌شود.
 
 
 
وی با گلایه از نگاه اقتصادی به پروژه امام گفت: مسوولان باید به اهمیت سرمایه گذاری در این پروژه توجه کرده و نباید به عنوان یک پروژه درآمدزایی به آن نگاه کرد چرا که برای حفظ تاریخ و هویت شهر ارومیه باید هزینه پرداخت کنیم.
 
بهرام تاکید کرد: پس از اتمام پروژه مسلما طرح عملیاتی شده رونق می‌گیرد لذا نباید موانع را بزرگ کرد.
 
وی با اشاره به مشارکت مردمی در طرح های ارومیه گفت: مشارکت مردمی، فکر نو، طرح نو و سرمایه گذاری عوامل اساسی در جهت رفع مشکلات فرهنگی و تاریخی این شهر است که یکی از دغدغه‌های حوزه فرهنگ شهر است و مشارکت مردم در این زمینه مطلوب است.
 
به گزارش ایرنا، طرح میدان امام خمینی(ره) در محدوده‌ای به مساحت ۴۷ هزار و ۲۸۰ متر مربع واقع در حد فاصل خیابان بعثت و خیابان شهید منتظری ارومیه در سال ۷۳ تصویب شد و بر اساس برنامه پیش‌بینی‌ شده قرار بود در سه مرحله تا پایان سال ۱۳۹۲ به اتمام برسد، ولی با گذشت نزدیک سه دهه هنوز به سرانجام نرسیده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید