کد خبر : ۵۹,۷۹۳
۳ خرداد ۱۴۰۲ ۱۷:۵۸
یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی بر اهمیت موضوع عادی‌سازی روابط با عربستان برای امنیت این رژیم تاکید کرد و گفت، امضای چنین قراردادی قوانین بازی مربوط به امنیت اسرائیل را تغییر خواهد داد.
شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک مقام ارشد این رژیم که هویتش را افشا نکرد، اعلام کرد، "قرارداد عادی‌سازی روابط با عربستان قوانین بازی برای امنیت اسرائیل را تغییر خواهد داد".
 
این مسؤول ارشد رژیم صهیونیستی اظهار کرد: احتمال عقد یک قرارداد وجود دارد اما این امر به شجاعتی از سوی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی نیازمند خواهد بود.
 
برخی رسانه‌ها اخیرا اطلاعاتی درباره پیشرفت در روند عادی‌سازی روابط با عربستان با کمک آمریکا ارائه کردند.
 
جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا نیز در این رابطه گفت: آمریکا در راستای امضای یک توافق عادی‌سازی میان رژیم صهیونیستی و عربستان تلاش می‌کند.
 
سالیوان فاش کرد که به تازگی با تساهی هنگبی، همتای اسرائیلی خود و نیز نتانیاهو یک گفتگوی ویدیویی داشت.
 
نتانیاهو و دیگر مسؤولان رژیم صهیونیستی از جمله الی کوهن، وزیر خارجه این رژیم بارها مدعی شدند که به زودی توافق عادی‌سازی با عربستان به امضا خواهد رسید.
 
هیچ بیانیه رسمی از طرف عربستان درباره آنچه کوهن و رسانه‌های عبری پیرامون رایزنی‌های جاری با هدف عادی‌سازی روابط خبر می‌دهند، منتشر نشده است.
 
اما ریاض بارها تاکید کرده که عادی‌سازی روابط با تل‌آویو در گرو اجرای ابتکارعمل صلح عربی است که عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه پیشین این کشور در سال ۲۰۰۲ ارائه کرد و بر تشکیل کشور فلسطین بر اساس مرزهای ۱۹۶۷ با پایتختی قدس شرقی که مورد تایید جامعه جهانی است و بازگشت پناهجویان فلسطینی به کشورشان و عقب‌نشینی اسرائیل از ارتفاعات اشغالی جولان در مقابل به رسمیت شناختن اسرائیل و عادی‌سازی روابط با آن تاکید دارد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید