کد خبر : ۵۹,۷۵۰
۲ خرداد ۱۴۰۲ ۱۵:۱۴
پیام بخشدار ویژه خارگ به مناسبت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر
بخشدار ویژه خارگ طی پیامی "سوم خرداد" سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر را تبریک گفت.
به گزارش خارگ نیوز، محمدرضا دشتی زاده بخشدار ویژه خارگ طی پیامی "سوم خرداد" سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر را تبریک گفت، متن پیام به این شرح است:
 
امام خمینی (ره): خرمشهر را خدا آزاد کرد.
 
روز سوم خرداد ۱۳۶۱ یکی از بارزترین جلوه‌های نصر الهی و یکی از مهمترین و زیباترین روزهای انقلاب اسلامی ایران می‌باشد. در این روز خرمشهر که پس از ۳۵ روز پایداری و مقاومت در ۴ آبان ۱۳۵۹ به اشغال دشمن در آمده بود، پس از ۵۷۸ روز (۱۹ ماه) ، بار دیگر توسط رزمندگان اسلام فتح شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده خرمشهر به اهتزاز در آمد.
 
دفاع از ودیعه ها و ارزش های الهی و آرمان های والای انسانی، در ساحت متعالی و مفهوم کلیدی ِآن، یعنی "مقاومت" متجلی می شود و این مهم در جهان بینی دینی معانی و‌ مفاهیم زیباتری می‌یابد.
 
سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر در عملیات پیروزمندانه بیت المقدس، نمادی غرورانگیز و به یادماندنی از مقاومت، ایثار و پیروزی ملت همیشه در صحنه ایران در دفاع از مرز و بوم و کیان ایران اسلامی است.
 
حماسه آزادسازی «خرمشهر» یکی از رویداد‌های مهم تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران است که با مدد الهی و صلابت و فداکاری فرزندان قهرمان این مرز و بوم، به وقوع پیوست که عظمت آن برای همیشه در حافظه تاریخی ملت ما به یادگار خواهد ماند.
 
اگر چه سال ها از آن روز ماندگار می گذرد، هنوز هم آن کتاب عظیم حماسه پیش رویمان گشوده است، لیکن حرف ها و کلمات، جملات و سطرهایی دیگر و ترجمانی نو می طلبد،  تا به تأسی از خون های پاک به زمین ریخته شده در آن حماسه "بزرگ" چونان وارثانی شایسته، پیام رسان مفاهیم والای مجاهدت و شهادت به نسل های آینده این ملت و مملکت باشیم.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید