کد خبر : ۵۹,۵۴۷
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۲۱:۱۸
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با اشاره به نظر مثبت وزیر نفت برای تحقق مسئولیت‌های اجتماعی نفت در شمال استان بوشهر گفت: پیگیری‌ها ادامه پیدا می‌کند.
عبدالکریم جمیری عصر یکشنبه در نشست شورای اداری بخش امام حسن شهرستان دیلم اظهار داشت: در بازدید تعدادی از روستاهای بخش امام حسن و حضور در جمع مسئولان و نماینده‌های مردم که در میدان خدمت هستند مسائل مهم بخش به بحث گذاشته شد که عمده مسائل مربوط به بخش عمرانی بود.
 
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: بسیاری از موارد با هماهنگی‌های درون استانی قابل حل است اما مواردی است که نیاز به اقدام در سطوح ملی دارد که پیگیری خواهد شد.
 
وی در واکنش به گزارش نمایندگان فلات قاره بهرگان بیان داشت: در باب مسئولیت‌های اجتماعی آنگونه که باید حق مطلب ادا نشده است.
 
وی گفت: مسئولین نباید در قبال مسئولیت‌های اجتماعی به کم قانع باشند و مسئولین نفت نیز نباید مواردی مانند تأمین اغذیه یا بلیط هواپیما را به حساب بیاورند.
 
جمیری گفت: به مسئولین نفت مستقر در شمال استان پیشنهاد کردم اقداماتی انجام دهند که ماندگار باشد و در جلسه هفته گذشته با وزیر نفت که نماینده دشتستان و نماینده دشتی و تنگستان نیز حضور داشتند بر روی این موضوع تاکید شد.
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: موضع بنده در دیدار با وزیر نفت برای شمال استان بوشهر به همان معنا بود که مسئولیت‌های اجتماعی مجموعه‌های گاز در جنوب استان عمل می‌کند.
 
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در شمال استان بوشهر واحدهای نفتی متعددی فعال هستند که طی این سال‌ها نسبت به مسئولیت اجتماعی خود غفلت کرده‌اند.
 
وی تصریح کرد: مسئولیت‌های اجتماعی جدا از مصوبات سفرهای استانی و حق آلایندگی است و خوشبختانه نظر وزیر نفت در این مورد مثبت بود و طی روزهای آینده با حضور معاونین وزیر این موضوع بررسی می‌شود.
 
جمیری در واکنش به مطالبه گمرک بندر امام حسن اظهار داشت: در باب اعطای مجوز گمرک به بندر امام حسن مشکلی نیست ولی باید زیرساخت‌های بندری به وجود آید.
 
وی اضافه کرد: حضور گمرک مطالبه مردم و تقاضای من به عنوان خادم مردم است اما این زیرساخت‌ها هزینه‌هایی دارد که باید بررسی‌هایی در مورد توجیه اقتصادی آن صورت گیرد.
 
وی افزود: طی پیگیری‌هایی انجام شده در زمان کنونی امکان این سرمایه گذاری از جانب دولت وجود ندارد، برای تسریع در این موضوع باید به دنبال جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی بود.
 
عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر شیلات را یکی از ظرفیت‌های مهم شمال استان دانست و بیان داشت: با همراهی آقای قالیباف به دنبال این هستیم تا با تکمیل سهم بیمه تأمین اجتماعی، شغل ملوانان و صیادان به عنوان مشاغل سخت و زیان آور محسوب شود.
 
عبدالکریم جمیری در واکنش به انتقادی در مورد توجه کمتر به بخش امام حسن بیان داشت: جدا از بازدیدهای میدانی در بخش و پیگیری‌های تلفنی برای امورات عمومی و شخصی مردم امام حسن، سه بار در فلات قاره در مورد موضوعات بخش امام حسن جلسه داشتیم.
 
وی اضافه کرد: علاوه بر این برای حل مسائل تفکیکی بین من و فرماندار وجود ندارد و اگر اعتباری اختصاص پیدا می‌کند تلاش نماینده دولت و حمایت نماینده مجلس باید باشد.
 
وی با تاکید بر اینکه مردم شایسته بهترین‌ها هستند افزود: هیچ منتی بر مردم نیست بلکه منتدار مردم هستیم و هر شخصی که مسئولیتی پذیرفته باید بجنگد تا حلال مشکلات مردم باشد و مسئولیت خود را عملیاتی کند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید