کد خبر : ۵۹,۱۳۸
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۹:۳۳
فرماندار دیر با اشاره به توسعه شتابان این شهرستان گفت: حجم کارهای انجام شده این دولت در شهرستان دیر قابل مقایسه با ۳۰ سال گذشته نیست.
 یونس باربرز بعد از ظهر دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان دیر و معارفه بخشدار بردخون، اظهار داشت: شهرستان دیر بین شهرستان‌های استان یک مزیت است و در حوزه‌های مختلف اقتصادی، کشاورزی، گردشگری، صادرات و … بی نظیر است.
 
فرماندار شهرستان دیر با بیان اینکه باید اقتصاد شهرستان دریاپایه باشد، افزود: اگر بتوانیم ظرفیت‌های شهرستان دیر در حوزه دریایی احیا کنیم، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
 
وی به ظرفیت نیروهای انسانی شهرستان دیر اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به سابقه درخشان مردم این دیار در جبهه و جنگ و موقعیت‌های دیگر، بهترین مسئولیت‌ها باید به این نیروها واگذار شود.
 
باربرز با تاکید بر اینکه با وجود خدماتی که ارائه شده ولی از ظرفیت‌های شهرستان دیر به خوبی استفاده نشده است، گفت: در حوزه آب و برق مشکلاتی وجود دارد؛ جاده‌های ما مرگ آفرین هستند و نقاط حادثه خیز شهرستان بالاترین آمار مرگ و میر در استان بوشهر دارد.
 
توسعه فضاهای آموزشی دیر
 
وی عنوان کرد: از ابتدای شروع به کار این دولت تاکنون ۱۰ مدرسه و چندین فضای ورزشی و سبز در سطح شهرستان به بهره برداری رسیده و پروژه‌های متعددی در حوزه آبرسانی، برق رسانی و گازرسانی انجام شده است.
 
فرماندار شهرستان دیر با اشاره به کلنگ زنی پنج هزار میلیارد تومان طرح‌های پتروشیمی و صنایع بزرگ در شهرستان دیر، تاکید کرد: با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان سه هکتار محوطه سازی در اداره بندر انجام گرفته است.
 
وی با بیان اینکه احداث سایت آبشیرین‌کن سه هزار و ۷۵۰ مترمکعبی دیر با اعتبار ۱۸۰ میلیارد تومان در حال اجرا است، گفت: تلاش می‌کنیم ظرفیت آن به ۱۰ هزار مترمکعب ارتقا پیدا کند.
 
باربرز با بیان اینکه سال گذشته ۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل جاده وفاق اعتبار جذب شد، تاکید کرد: علاوه بر آن ۱۰ میلیارد تومان دیگر نیز برای این پروژه هزینه شد و ۲۵ میلیارد تومان دیگر نیز در آستانه پرداخت است.
 
رفع مشکل زمین
 
وی با بیان اینکه بعد از ۳۵ سال زمین‌های روستای وحدت آباد بعد از سیل سال ۶۵ در این دولت سنددار شد، افزود: در دهه فجر سال گذشته تمام خانه‌ها با الگوی واگذاری متفاوت از کشور با ۷۵۰ مترمربع زمین به مردم واگذار و سنددار شد.
 
فرماندار شهرستان دیر گفت: همچنین مشکل ۷۵۰ نفر که زمین‌هایشان مشکل حریم ۶۰ متری دریا داشت با حکم قضائی برطرف شد و از امروز می‌توانند برای گرفتن سند اقدام کنند.
 
وی با تاکید بر اینکه حجم کارهای انجام شده این دولت در شهرستان دیر قابل مقایسه با ۳۰ سال گذشته نیست، افزود: نزدیک به ۲ هزار خانه در شهر دیر که زمین آنها توسط راه و شهرسازی به مردم واگذار شده الان با مشکل سند مواجه هستند.
 
باربرز بیان کرد: متأسفانه به دلیل خاطر عدم کار کارشناسی اسکله بردخون در حالی به بهره برداری می‌رسد که یک شناور هم نمی‌تواند کنار آن پهلوگیری کند و برای استفاده از آن نیازمند احداث یک بازو است.
 
وی درباره مسائل و مشکلات حوزه صید و صیادی، خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلات صیادان را حل کرده‌ایم و بخشی از آن نیز باقی است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید