کد خبر : ۵۹,۰۴۱
۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۰:۲۱
الحاق ۸۰۰ هکتار اراضی نظامی به محدوده شهر بوشهر
رئیس شورای شهر بوشهر گفت: برای الحاق ۸۰۰ هکتار اراضی نظامی به بندر بوشهر اقدامات اساسی انجام شده که بخشی از آن به طرح‌های عمران و خدمات شهری بوشهر اختصاص یافته است.
وحید نیک روش در گفت‌وگو با خبرنگار خارگ نیوز در بوشهر با تبریک روز شورا نقش این نهاد قانونی را در تحقق مطالبات مردم مهم دانست و اظهار داشت: شورای اسلامی جایگاه ویژه‌ای در تحولات ساختاری و مدیریت شهر و روستا و خدمت‌رسانی به جامعه هدف دارد.
 
وی از اتحاد و همدلی اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر خبر داد و بیان کرد: در این راستا با مشارکت شهرداری اقدامات مهم و اثرگذاری در عمران و خدمات شهری انجام شده است.
 
رئیس شورای شهر بوشهر به بخشی از طرح‌های عمرانی پرداخت و خاطر نشان کرد: تکمیل طرح‌های نیمه تمام در دستور کار شهرداری بوشهر قرار گرفته است و در این راستا امسال تحول مهم و اثرگذاری ایجاد می‌شود.
 
نیک روش از افتتاح طرح راهسازی گذر سرتل به تنکگ در ماه جاری خبر داد و خاطر نشان کرد: یکی از پروژه‌های اساسی که نقش مهمی در رونق محلات جنوبی شهر بوشهر دارد طرح راهسازی گذر سرتل به تنگک است که ضمن تسهیل رفت آمد و کاهش زمان تردد به مرکز شهر زمینه کاهش ترافیک و رضایت‌مندی مردم را فراهم می‌کند.
 
وی با بیان اینکه این طرح در سال‌های قبل عملیات اجرایی آن آغاز شد گفت: این طرح پس از مدتی متوقف و در شورای ششم توجه ویژه‌ای به تکمیل این طرح شد.
 
 
رئیس شورای بوشهر از بهره‌برداری طرح راهسازی گذر سرتل به تنگک خبر داد و تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده این پروژه تا پایان اردیبهشت ماه به بهره‌برداری می‌رسد.
 
نیک روش اعتبار این طرح را 80 میلیارد تومان اعلام و بیان کرد: طول این مسیر 2.8 کیلومتر است که با افتتاح آن علاوه بر نقش مهم در موضوع پدافند غیرعامل در محدوده جنوبی شهر بوشهر، در کاهش ترافیک در مسیرهای مختلف اثرگذار است.
 
وی در ادامه از آزادسازی اراضی نظامی در محدوده شهر بوشهر خبر داد و افزود: با پیگیری استاندار و مسئولان ذیربط از جمله شورای شهر عملیات آزادسازی 800 هکتار اراضی نظامی و الحاق آن به شهر بوشهر در دستور کار قرار دارد و اقدامات مهمی انجام شده است.
 
رئیس شورای شهر بوشهر با بیان اینکه بخشی از اراضی آزاد شده به طرح‌های عمران و خدمات شهری بوشهر اختصاص یافته است گفت: در روز شورا پروژه جاده سلامت بوشهر در اراضی آزاد شده از محیط نظامی، عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
 
نیک روش اعتبار جاده سلامت را 14 میلیارد تومان اعلام و خاطر نشان کرد: این پروژه دارای بخش‌های مختلف شامل پیست دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و دیگر مجموعه‌ها است که خدمات متنوعی با محوریت سلامت و بهداشت فردی و عمومی به مردم ارائه می‌کند.
 
وی از افتتاح پروژه در بافت تاریخی بوشهر خبر داد و بیان کرد: در روز شورا پروژه گذر ادیان در بافت قدیمی بوشهر با اعتبار 10 میلیارد تومان افتتاح می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید