کد خبر : ۵۸,۲۷۴
۷ فروردین ۱۴۰۲ ۱۲:۲۳
شیوع آنفلوانزا در استان بوشهر/ کمبود برخی اقلام دارویی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سرم به اندازه مورد نیاز در استان بوشهر تأمین شده اما در داروخانه‌ها به‌صورت مدیریت شده و سهمیه‌ای توزیع می‌شود.
 حسن ملکی‌زاده ظهر امروز در حاشیه بازدید سرزده از داروخانه‌های شهر بوشهر با اشاره به کمبود برخی داروها اظهار داشت: کمبود برخی داروها منشأ کشوری دارد که به دلایل مختلفی به وجود می‌آید.
 
وی تصریح کرد: با توجه به فرارسیدن نوروز و اوج گرفتن سفرها و ورود مسافرین به این استان، برای رفاه حال مردم و با تلاش‌های معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سعی در تأمین داروهای سهمیه‌ای متناسب با جمعیت استان کرده‌ایم و به‌صورت مدیریت شده در اختیار داروخانه‌های تخصصی، شبانه‌روزی و منتخب قرار گرفته است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به افزایش بیماری‌های سرماخوردگی تصریح کرد: کاهش تولید، واردات و افزایش تجویز و مصرف دارو به ویژه سرم‌های تزریقی به سبب شیوع آنفلوانزا و اوج گرفتن دوباره کرونا از اواسط اسفندماه از جمله دلایلی است که موجب شده در برخی اقلام دارویی در این استان با کمبود روبه رو شویم.
 
ملکی‌زاده اولویت توزیع سرم در استان بوشهر را با بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی درمانی، مراکز بیماران خاص و داروخانه‌ها دانست و بیان کرد: توزیع سرم با اولویت داروخانه‌های شبانه‌روزی و منتخب مشخص شده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید