کد خبر : ۵۷,۴۶۷
۱۲ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۳۳
وزیر کشور رفع مشکلات و تامین نیازهای صیادان را ضروری دانست و گفت: نگاه ویژه‌ای به معیشت ساحل‌نشینان داریم.

احمد وحیدی بعد از ظهر پنجشنبه در بازدید از بندر شیرینو در شهرستان کنگان اظهار داشت: رفع مشکلات مردم در نقاط مختلف کشور با جدیت دنبال می‌شود و همه ظرفیت‌ها در این زمینه به‌کارگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: ساحل‌نشینان نقش مهمی را در عرصه اقتصادی بر عهده دارند و باید تلاش کنیم که ضمن رفع مشکلات آنها، زمینه برای فعالیت‌های متنوع آنان فراهم شود.

وزیر کشور با اشاره به نگاه ویژه به معیشت و فعالیت ساحل‌نشینان خاطرنشان کرد: تقویت و توسعه فعالیت‌های حوزه صید و صیادی با جدیت دنبال می‌شود.

رئیس شورای اسلامی بخش سیراف نیز با اشاره به وضعیت اسکله فرسوده شیرینو اظهار داشت: اسکله صیادی شیرینو نیازمند توسعه و لایروبی است.

ابراهیم بهمنی گفت: بیشتر مردم بندر شیرینو صیاد هستند و از این راه معیشت زندگی خود را تأمین می‌کنند متأسفانه با پر شدن اسکله زندگی صیادان با مشکل مواجه کرده است.

وی گفت: بندر شیرینو در استان بوشهر به عنوان بزرگترین روستای جنوب کشور با جمعیتی بیش از ۱۷ هزار نفر در بسیاری از زمینه‌ها محروم است.

رئیس شورای اسلامی بخش سیراف با بیان اینکه بیش از ۲۲ شهر استان بوشهر جمعیتی کمتر از روستای شیرینو دارند، اضافه کرد: با توجه به جمعیت بالای این روستا مردم آن نیازمند هستند که خدمات خود را در حد شهرداری و نه دهیاری دریافت کنند.

وی گفت: بی توجهی به خواسته مردم سبب اعتراضاتی شده است و مسئولان امر باید از اعتبارات شهرستانی، اعتبارات استانی، اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی (۱۳۷۷ میلیارد تومان)، اعتبارات محرومیت زدایی (۵۱۱ میلیارد تومان)، اعتبارات شورای راهبردی پتروشیمی ۴ شهرستان جنوبی (۲۳۰ میلیارد تومان) و سایر اعتبارهای که می‌شود برای این مرکز جامع سلامت تخصیص داد کمک کنند.

بهمنی تصریح کرد: شیرینو در دل پارس جنوبی قرار دارد و میزبان صنعت عظیم نفت و گاز و پتروشیمی است اما این موضوع تنها به افزایش جمعیت این روستا منجر شده و تأثیری در توسعه و افزایش رفاه ساکنان آن نقشی نداشته است.

وی گفت: بیکارهای شهرستان‌های جنوبی بسیار بالا است و همین تعدادی هم که جذب شده‌اند ۹۰ درصد به صورت پیمانکاری و روزمزد مشغول به کار شده‌اند، در اکثر تبدیل وضعیت‌ها و قرارداد مستقیم شدن‌ها، بومیان منطقه دیده نمی‌شوند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید