کد خبر : ۵۷,۰۲۵
۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ۱۲:۱۳
دستگیری کلاهبردار اینترنتی با میلیاردها ریال کلاهبرداری در بوشهر
رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری کلاهبردار اینترنتی با بیش از ۱۰۳ شاکی و میلیاردها ریال کلاهبرداری در بوشهر خبر داد .
 سرهنگ مهدی قاسمی در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه تمام فعالیت‌های مجرمانه اینترنتی رصد و پایش می‌شود، اظهار داشت: تخلفات اینترنتی به ویژه در حوزه اقتصادی و مالی همواره مورد رصد و پایش قرار دارد.
 
وی از دستگیری کلاهبردار اینترنتی در بوشهر خبر داد و بیان کرد: در راستای تشدید اقدامات مقابله‌ای با مجرمین سایبری و تلاش ویژه و شبانه‌روزی تخصصی کارشناسان پلیس فتا استان بوشهر، کلاهبردار حرفه‌ای شناسایی و دستگیر کردند.
 
رئیس پلیس فتا استان بوشهر افزود: این کلاهبردار به بهانه دریافت بیعانه در قالب درج آگهی دروغین کاریابی، فروش تجهیزات الکترونیک و دیجیتال، حیوانات خانگی و پرندگان در بستر سایت‌های دیوار و شیپور و همچنین شبکه‌های اجتماعی از مردم کلاهبرداری می‌کرد.
 
قاسمی با بیان اینکه از کلاهبردار دستگیر شده اهل یکی از استان‌های همجوار دارای سوابق متعدد کیفری به‌ویژه تخلف کلاهبرداری اینترنتی است، خاطرنشان کرد: از این کلاهبردار چندین دستگاه تلفن همراه و کارت حساب بانکی کشف شد از آنها برای پوشاندن ردپا مجرمانه خود استفاده می‌کرد.
 
وی ادامه داد: از این کلاهبردار تاکنون بیش از 103 نفر مال‌باخته از استان‌های سراسر کشور مرتبط با این پرونده شناسایی که 8 نفر از این افراد ساکن استان بوشهر هستند.
 
رئیس پلیس فتا استان بوشهر با بیان اینکه این متهم تاکنون به بیش از 2 میلیارد ریال کلاهبرداری اعتراف کرده است گفت: ولی نظر به اینکه در بررسی آزمایشگاهی از تجهیزات دیجیتال مکشوفه از وی، مشخصات صدها شماره حساب و کارت بانکی استخراج شده است، قطعاً حجم و میزان مبالغ کلاهبرداری شده و تعداد مالباختگان به مراتب بالاتر و بیشتر بوده که متهم با صدور قرار متناسب قضایی روانه زندان مرکزی بوشهر شد.
 
قاسمی بیان کرد: تحقیقات تکمیلی تخصصی با هماهنگی قاضی پرونده تا مشخص شدن تمامی زوایای پنهان و ابهامات فعلی پرونده در اولویت مأموریت‌های پلیس فتا قرار دارد.
 
وی ضمن اعلام اینکه کارشناسان پلیس فتا در سراسر کشور به‌صورت شبانه‌روزی برای تقویت امنیت پایدار در فضای مجازی و مقابله با مجرمین سایبری مشغول فعالیت هستند گفت: هر کجا که مردم حضور دارند، پلیس هم برای برقراری آرامش و امنیت در کنار آنها قرار دارد، به همه مردم توصیه می‌شود تا برای مصون ماندن از آسیب‌های احتمالی فعالیت‌های اقتصادی اینترنتی، از پرداخت وجوه نظیر بیعانه و پیش پرداخت قبل از دریافت و مشاهده کالا و خدمات مورد توافق، خودداری کنند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید