کد خبر : ۵۷,۰۲۲
۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ۱۲:۱۰
سرمایه‌گذاری ۲۶۵ میلیارد تومانی در معادن استان بوشهر
رئیس اداره معادن اداره کل صمت استان بوشهر از سرمایه‌گذاری ۲۶۵.۵ میلیارد تومانی در معادن استان خبر داد و گفت: اکنون ۲۴۵ پروانه بهره‌برداری برای معادن استان صادر و یک‌هزار و ۴۰۰ نفر اشتغال‌زایی شده است.
عبدالنبی سهولی در گفت‌وگو با خبرنگار خارگ نیوز در بوشهر واحدهای معدنی احیا شده در 10 ماه امسال را 2 واحد با اشتغال‌زایی 13 نفر اعلام کرد و اظهار داشت: اکنون 245 معدن در 9 شهرستان استان بوشهر فعال است که دشتی با 68 معدن بیشترین معادن استان بوشهر را در اختیار دارد.
 
وی تعداد معادن تنگستان را 24 معدن با 123 نفر اشتغال‌زایی دانست و بیان کرد: در این معادن بیش از 13.5 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و ذخیره این معادن 84 میلیون تن مواد معدنی ارزیابی شده است.
 
رئیس اداره معادن اداره کل صمت استان بوشهر با اشاره به فعال بودن 68 معدن با اشتغال‌زایی 324 نفر در دشتی خاطر نشان کرد: در این شهرستان در عرصه 68 معدن بیش از 42 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و میزان ذخیره مواد معدنی دشتی 832 میلیون تن است.
 
سهولی از فعال بودن 57 معدن در دشتستان با 400 نفر اشتغال‌زایی خبر داد و اضافه کرد: در این شهرستان با سرمایه‌گذاری بیش از 74 میلیارد تومان تاکنون شش میلیون و 856 هزار تن مواد معدنی استخراج شده است.
 
وی معادن بعدی استان بوشهر را در دیر، کنگان، گناوه، دیلم، جم و عسلویه دانست و اضافه کرد: در مجموع از 254 معدن استان بوشهر تاکنون 26 میلیون و 281 هزار تن مواد معدنی استخراج و میزان ذخیره این معادن 2 هزار و 571 میلیون تن ارزیابی شده است.
 
رئیس اداره معادن اداره کل صمت استان بوشهر سنگ لاشه، گچ، آهک، واریزه کوهی، مارن، آلویوم و مرمریت را از جمله مواد معدنی استان دانست و تصریح کرد: سنگ لاشه به 84 معدن بیشترین ماده معدنی استان است و سالانه 4 میلیون و 499 هزار تن سنگ لاشه از آن استخراج می‌شود.
 
سهولی تعداد پروانه اکتشاف ماده معدنی استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: 10 پروانه اکتشاف در بخش‌های مختلف صادر شده است.
 
وی ادامه داد: تاکنون با صدور 245 پروانه بهره‌برداری 265.5 میلیارد تومان در معادن استان سرمایه‌گذاری و بیش از یک‌هزار و 400 نفر اشتغال‌زایی شده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید