کد خبر : ۵۷۰
۲۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۴۳
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و چهارمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و چهارمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
24 آبان 1340، چاه شماره یک نفت جزیره خارک که با همکاری امریکا حفر شده بود، به نفت رسید.


24 آبان 1357، آسوشیتدپرس گزارش داد 300 آمریکایی شاغل در مخابرات امروز برای سومین روز متوالی توسط کارکنان ایرانی از مجتمع مخابرات بیرون انداخته شدند. بنابر گزارش آسوشیتدپرس از 41 هزار آمریکایی مقیم ایران تاکنون 4 هزار نفر به کشورشان بازگشته اند.


24 آبان 1358، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در یک مقدمه، ۱۲ فصل و ۱۷۵ اصل به امضای اعضای مجلس خبرگان قانون اساسی رسید .


24 آبان 1393، مجمع تشخیص مصلحت نظام شرایط «عزل» این رئیس کل بانک مرکزی را تصویب کرد. بر این اساس، عزل رئیس‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به پیشنهاد «رئیس‌جمهوری»، با رای دوسوم اعضای هیات دولت و با تایید و حکم رئیس ‌جمهور صورت می‌گیرد. در این میان و پیش از رای‌ گیری در هیات دولت، رئیس ‌کل بانک مرکزی می ‌تواند در صورت تمایل در هیات دولت به دفاع از خود بپردازد.


24 آبان 1396، موسسه اقتصاد و صلح، در پنجمین نسخه از سلسله گزارش ‌های «شاخص جهانی تروریسم» رتبه ‌بندی خود از آسیب‌ پذیری کشورها در برابر تروریسم را اعلام کرد. در این رتبه ‌بندی، ایران از میان ۱۶۳ کشور توانست با رتبه ۵۳ نسبت به بسیاری از کشورهای منطقه و جهان در جایگاه بهتری قرار گیرد و رتبه ۴۷ خود در گزارش پیشین را بهبود بخشد.


منابع: موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی و روزنامه دنیای اقتصاد

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید