کد خبر : ۵۶,۷۴۸
۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ۱۳:۲۱
وزیر خارجه فلسطین اعلام کرد که بحران اوکراین باعث نمی‌شود فلسطین همکاری با روسیه را گسترش ندهد.
ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: روابط ما در سطح بسیار خوبی است. ما به روابطمان با روسیه افتخار می‌کنیم. بحران اوکراین هرگز باعث نمی‌شود از کمک گرفتن از روسیه و گسترش روابطمان با این کشور دست بکشیم. ما همواره روی حمایت روسیه نه فقط در داخل شورای امنیت بلکه در سطح بین‌المللی حساب باز می‌کنیم.
 
وی گفت: ما رفتار متناقض غرب و آمریکایی‌ها را محکوم می‌کنیم که روسیه را به دلیل عملیات نظامی در اوکراین تحریم می‌کنند درحالی که اشغالگری اسرائیل در کرانه باختری و خشونت علیه ملت فلسطین را نادیده می‌گیرد. این سیاست یک بام و دو هوا است که ما با آن مخالفیم و می‌دانم که روسیه نیز با آن مخالف است.
 
وزیر خارجه فلسطین گفت: موضوع به رسمیت شناختن کشور فلسطین ادامه دارد و ما این مساله را جدی می‌گیریم. ما می‌خواهیم در سال ۲۰۲۳ دست کم ۱۵۵ کشور فلسطین را به رسمیت بشناسند. از جمله کشورهایی که احتمالا فلسطین را به رسمیت بشناسند هفت یا هشت کشور عضو اتحادیه اروپا و یک کشور افریقایی هستند که قصد دارم ظرف دو هفته آتی به آنجا سفر کنم.
وی گفت: آن‌ها قبول کرده‌اند فلسطین را به رسمیت بشناسند؛ اما اینکه کی به رسمیت بشناسند مشخص نیست. ما به آن‌ها می‌گوییم که بهترین زمان، زمان کنونی در دوره دولت کنونی اسرائیل است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید