کد خبر : ۵۶,۴۳۰
۴ بهمن ۱۴۰۱ ۱۷:۲۷
سفر دوم شناوهای باری از گناوه به کشورهای خلیج فارس آغاز شد
مدیرعامل تعاونی لنج داران گناوه گفت: سفر دوم شناورهای باری سنتی شهرستان گناوه بر اساس ابلاغیه به کشورهای حاشیه خلیج فارس از امروز آغاز شد
سیدعلی موسوی گمارانی ظهر سه شنبه اظهار داشت: مجوز سفر دوم شناورها در سامانه جامع دریایی زیر نظر وزارت صنعت و معدن و تجارت، گمرک و اداره بندر و دریانوردی در روز جاری به مدیریت تعاونی لنج داران گناوه ابلاغ شد.
 
مدیرعامل تعاونی لنج داران گناوه افزود: لنج داران این شهرستان که قصد سفر دریایی به کشورهای حاشیه خلیج فارس را دارند، می‌توانند از امروز برای اخذ مجوز و مانفیست به این تعاونی مراجعه کنند.
 
وی بیان کرد: در سفر دوم طبق مصوبه قبلی لنج داران می‌توانند ۹۷ قلم کالا که از طرف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجاز اعلام شده بود را وارد کنند.
 
شهرستان ساحلی گناوه در شمال استان بوشهر واقع شده که شغل بیش از ۸۰ درصد مردم آن به دریا وابسته بوده و از طریق شناورها به کشورهای حوزه خلیج فارس تردد و مبادلات تجاری مشغولند یا از طریق صید و صیادی امرار معاش می‌کنند.
 
در حال حاضر حدود ۶۰۰ شناور باری سنتی در این شهرستان فعال است و بندر گناوه مرکز این شهرستان دارای بزرگترین ناوگان شناورهای سنتی (چوبی) در بین بنادر کشور است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید