کد خبر : ۵۳,۷۳۳
۱۴ آذر ۱۴۰۱ ۰۹:۴۱
نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: تکمیل زیرساخت هایی همچون راه آهن و توسعه حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی و طرح های زیربنایی نه تنها به توسعه پایدار گیلان بلکه به رشد و رونق کشور کمک شایانی می کند.
سعید جلیلی نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی شامگاه یکشنبه در سفر به گیلان در دیدار با اسدالله عباسی استاندار، بهره مندی از ظرفیت های گیلان برای توسعه همه جانبه استان و کشور را موثر دانست و گفت: با توجه به توانمندی های موجود نخبگان و دانشگاهیان گیلان و نیز مزیت های فراوان این استان در بخش های مختلف جغرافیایی، طبیعت، جنگل، دریا و گردشگری به عنوان نقطه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، می توان ضمن حفظ منابع خدادادی، موجبات افزایش سطح درآمد مردم، توسعه تولید و اشتغال را فراهم کرد.
 
وی به دقت نظر رهبر فرزانه انقلاب در خصوص راه آهن رشت آستارا و اتصال به کشورهای اوراسیا اشاره و اظهار کرد: به طور قطع تکمیل زیرساخت هایی همچون راه آهن و توسعه حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی و طرح های زیربنایی نه تنها به توسعه پایدار گیلان بلکه به رشد و رونق کشور کمک شایانی می کند.
 
عباسی در این دیدار با اشاره به نگاه هوشمندانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر تسریع عملیات اجرایی پروژه راه آهن رشت آستارا در دیدار رئیس جمهور روسیه، افزود: فرمایشات اندیشمندانه و دقیق معظم له حجت را بر مسئولان تمام کرد و باید در سریعترین زمان ممکن این ابرپروژه که باعث اتصال گیلان به کشورهای اوراسیا و قفقاز می‌شود به بهره‌برداری برسد.
 
نمیانده عالی دولت در گیلان به تشریح مزیت های متعدد و ظرفیت های فوق العاده استان در بخش های مختلف اقتصاد کشاورزی، اقتصاد گردشگری و اقتصاد دریا و نیز وجود موهبت های فراوان الهی در این خطه شهیدپرور، ولایتمدار و فرهیخته پرداخت و افزود: گیلان دروازه تجارت و اقتصاد ایران است و باید با تعامل صحیح با کشورهای همسایه شاهد پیشرفت بیشتر استان و کشور باشیم.
 
وی بیان کرد: گیلان ضمن اثرگذاری ویژه در داخل کشور، نقش موثری در توسعه تجارت بین الملل ایران اسلامی در حوزه کشورهای اوراسیا دارد.
 
استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه‌ به انجام مدیریت جهادی در استانی که هشت هزار شهید تقدیم نظام اسلامی کرده و مردمانش خالق حماسه هشت دی هستند، افزود: مدیریت جهادی برگرفته از اخلاق و ریشه جهادی است که با شعار ما می‌توانیم باید بر تمامی مشکلات فائق آمد.
 
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، به منظور شرکت و سخنرانی در همایش پاسداشت شهدای مدافع امنیت و نیز حضور در جمع دانشجویان گیلان در آستانه 16 آذر روز دانشجو به رشت سفر کرده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید