کد خبر : ۵۳,۴۹۱
۸ آذر ۱۴۰۱ ۱۸:۵۸
دانشگاه‌های استان بوشهر در عرصه اشتغال و کارآفرینی فعال‌تر شوند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر دستیابی به مرجعیت علمی گفت: انتظار می‌رود دانشگاه‌های استان بوشهر در عرصه اشتغال و کارآفرینی فعال‌تر شوند.
 آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری دوشنبه شب در دیدار سرپرست و مسئولین واحد استانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر ضمن تبریک هفته بسیج و گرامیداشت روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه علم منشأ پیشرفت است، اظهار کرد: تمدن بالاترین سطح پیشرفت مادی و معنوی جامعه اسلامی است و جهت رسیدن به آن نباید از هیچ کوششی دریغ شود.
 
وی با اشاره به اهمیت مهارت آموزی و کارآفرینی، افزود: به فرموده مقام معظم رهبری، ایران بزرگ امروز بیش از هر زمان دیگر به کار و کارآفرینی نیاز دارد تا همچون عقابی تیز پرواز، در فضای پیشرفت و آبادانی و افتخار اوج گیرد.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: در زمینه کار و کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار، دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای می‌توانند نقش بسزایی داشته باشند.
 
وی گفت: علم و پژوهش، جایگاه ویژه ای در طراحی و پیشرفت تمدن اسلامی دارد و دانشگاه‌ها به این ارکان مهم در تحقق پیشرفت و تعالی باید توجه داشته باشند.
 
امام جمعه بوشهر با اشاره به اهمیت مرجعیت علمی، افزود: دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای باید به مرجعیت علمی دست پیدا کنند و کتب مرجع در رشته‌های گوناگون نوشته و به دنیا ارائه شود.
 
آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه در راستای ایجاد جنبش نرم افزاری گام‌های مؤثری در محیط‌های دانشگاهی با عنایت به تأکیدات مقام معظم رهبری برداشته شده است، یادآور شد: اگر دانشگاه‌ها و دانشگاه فنی و حرفه‌ای موفق به جریان سازی در این زمینه شود، قطعاً شاهد رشد و بالندگی همه جانبه کشور خواهیم بود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید