کد خبر : ۵۳,۴۵۴
۴ آذر ۱۴۰۱ ۱۸:۱۹
انبارهای زباله دیوار به دیوار خانه های مردم جزیره
خارگ نیوز: چندین کارگاه ضایعاتی در محله های مختلف شهر خارگ در حالی فعال هستند که تبدیل به انبارهای بزرگ زباله شده اند و بهداشت عمومی را تهدید می کنند.
به گزارش خارگ نیوز، به تازگی وقتی در خارگ شب فرا می‌رسد فعالیت زباله گردها نیز در جزیره آغاز می‌شود، این روزها مردم شهر خارگ با مشکل جدی در این زمینه روبرو شده‌اند.
 
جوی‌های مملو از زباله‌ای که پاکبانان شهر مجبور می‌شوند زباله‌ها را از روی زمین جمع کنند، اما دلیل این مساله خالی کردن کیسه‌های زباله شهروندان توسط زباله گردها بر روی زمین برای پیدا کردن زباله‌های بازیافتی است.
 
وضعیت به گونه‌ای است که در برخی از معابر صحنه‌های نامناسب ایجاد می‌شود و تذکر شهروندان و پاکبانان نیز بی نتیجه است.

 

نکته نگران کننده از نظر بهداشت عمومی این است که بخش قابل توجهی از کارگاه‌های ضایعاتی جزیره در سطح شهر قرار دارند و انواع زباله‌های بازیافتی را دیوار به دیوار خانه‌های مردم انبار می‌کنند، کافی است گشتی در سطح شهر خارگ بزنید در برخی موارد در کوچه‌ها در مناطق مرکزی شهر نیز می‌توان این کارگاه‌ها را دید و هر کجا که زمین خالی محصوری وجود دارد این کارگاه‌ها نیز به چشم می‌خوردند.

زباله‌ها پس از انتقال به این مراکز با قیمت اندک از فروشنده ها خریداری می‌شود و پس از تفکیک هر کدام در قسمتی از کارگاه بسته بندی و با کامیون به بیرون از جزیره برای بازیافت ارسال می‌شود.

 

اما گویا این روزها بازار برای صاحبان این ضایعاتی‌ها سکه است و درآمد قابل توجهی دارند و زباله‌ها را جمع اوری می‌کنند و پول هنگفتی به جیب می‌زنند.

 

باید دید دستگاه‌های مرتبط برای حل این مشکل شهروندان چه اقداماتی طی روزهای آینده در دستور کار قرار می‌دهند و آیا همچنین این چند کارگاه غیر مجاز ضایعاتی در سطح شهر فعال خواهند ماند؟

 

 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید