کد خبر : ۵۳,۳۵۰
۵ آذر ۱۴۰۱ ۱۹:۱۰
آموزش‌های صنایع دریایی در خارگ گسترش یابد
بوشهر- بخشدار ویژه خارگ گفت: دانشگاه خارگ فعالیت خود در زمینه صنایع دریایی و نفت انرژی را توسعه دهد.
محمد رضا دشتی زاده عصر شنبه در حاشیه بازدید از دانشگاه خارگ در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: دانشگاه خارگ تنها دانشگاه در کشور است که رشته مهندسی دریایی در آنجا تدریس می‌شود.
 
بخشدار ویژه خارگ افزود: تا قبل از تأسیس این رشته در این جزیره راهبردی، خدمه و کاپیتان‌های دریایی کشور اغلب خارجی و از کشورهایی شرقی و غربی بودند، بنابراین تصمیم گرفته شد که ایران اسلامی در این رشته به خودکفایی برسد و دانشگاه علوم دریایی خارگ در سال ۱۳۶۷ تأسیس شد.
 
وی گفت: موقعیت جغرافیایی جزیره خارگ در حوزه مأموریت منطقه‌ای این دانشگاه نیز تأثیر بسیاری داشته و این دانشگاه تمرکز فعالیتی خود را در زمینه صنایع دریایی و نفت انرژی معطوف کرده است.
 
بخشدار ویژه خارگ تصریح کرد: خوشحال هستیم که بعد از چندین سال شاهد حضور دانشجویان در جزیره خارگ هستیم و باید میزبانی مناسبی از سفیران آینده دریایی کشور داشته باشیم، این موضوع با برنامه ریزی مدون و مستمر محقق خواهد شد.
 
دشتی زاده در ادامه خاطر نشان کرد: جزیره خارگ با صنعت دریانوردی پیوند خورده و به‌نوعی با این صنعت معرفی می‌شود، بنابراین دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ فعالیت خود در زمینه صنایع دریایی و نفت انرژی را توسعه دهد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید