کد خبر : ۵۳,۲۲۳
۴ آذر ۱۴۰۱ ۱۲:۰۳
استاندار بوشهر: سپاه معین فرهنگی آموزش و پرورش استان تعیین شد
استاندار بوشهر با بیان اینکه سپاه و آموزش و پرورش مکمل هم هستند، گفت: بر اساس مصوبه شورای آموزش و پرورش این استان، سپاه به‌عنوان معین فرهنگی آموزش و پرورش تعیین شده است.
احمد محمدی‌زاده شامگاه پنجشنبه در نشست وزیر آموزش و پرورش با فرهنگیان، اظهار داشت: آموزش و پرورش خاستگاه و میدان کار سپاه است، چون بسیجیان در این جا شکل می‌گیرند و مجموعه سپاه همیار و کمک کار آموزش و پرورش در کار فرهنگی به شمار می‌رود.
 
وی با بیان اینکه مجتمع‌های پتروشیمی وابسته به پترو فرهنگ به‌عنوان معین مالی آموزش و پرورش استان بوشهر معرفی شده است، گفت: بر این اساس مسئولیت‌های اجتماعی آن‌ها را در هیئت امنا مصوب شود.
 
محمدی‌زاده با اشاره به برطرف شدن مشکل آموزش و پرورش استان بوشهر در حوزه مسائل فرهنگی و مالی خاطرنشان کرد: یک هزار و 377 میلیارد تومان مبلغ مورد توافق استان با مجموعه نفت، گاز و پتروشیمی 480 میلیارد تومان سهم پتروشیمی‌ها است.
 
استاندار بوشهر اضافه کرد: مجتمع‌های پتروشیمی با تصویب اعتبار یاد شده می‌توانند این سهم را به آموزش و پرورش استان اختصاص دهند و به این شکل، مشکلات آموزش و پرورش استان بوشهر در تخصیص اعتبارات برطرف می‌شود.
 
وی سپاه و آموزش و پرورش را مکمل هم دانست و گفت: بر اساس مصوبه شورای آموزش و پرورش این استان، سپاه به‌عنوان معین فرهنگی آموزش و پرورش تعیین شده است.
 
محمدی‌زاده با بیان اینکه بسیجیان در عرصه آموزش و پرورش شکل می‌گیرند، تصریح کرد: آموزش و پرورش خاستگاه و میدان کار سپاه است، چون بسیجیان در این جا شکل می‌گیرند و مجموعه سپاه همیار و کمک کار آموزش و پرورش در کار فرهنگی به‌شمار می‌رود.
 
وی از ساخت دانشگاه فرهنگیان با امکانات جدید و پیشرفته خبر داد و گفت: دانشگاه فرهنگیان این استان بسیار قدیمی است که تلاش می‌شود با تأمین زمین و فروش اراضی و املاک مازاد دولت، دانشگاه جدید با امکانات پیشرفته ساخته شود.
 
استاندار بوشهر با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان این استان نیاز به سهمیه جذب هیئت علمی دارد، خاطرنشان کرد: از این بابت انتظار می‌رود یک سهمیه جذب هیئت علمی به این دانشگاه صادر تا زمینه ارتقای بیش از پیش این دانشگاه فراهم شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید