کد خبر : ۵۳,۲۲۰
۴ آذر ۱۴۰۱ ۱۲:۰۱
۷۰ پروژه ناتمام آموزشی در استان بوشهر وجود دارد
سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تعداد طرح‌های ناتمام آموزشی در استان بوشهر را ۷۰ پروژه اعلام و گفت: تلاش می‌شود با فروش املاک مازاد آموزش و پرورش این مدارس تکمیل، تجهیز و در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.
 حمیدرضا خان‌محمدی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر از  تجهیز کلاس‌های مدارس استان‌ها به سامانه گرمایشی استاندارد خبر داد و اظهار داشت: همزمان با آغاز فصل سرما تجهیز مدارس به وسائل گرمایشی در دستور کار قرار گرفت و در این راستا 725 میلیارد تومان تخصیص یافت.
 
وی با بیان اینکه تجهیز مدارس به وسائل گرمایشی استاندارد با اولویت مناطق سردسیر انجام شده است گفت: اکنون وسایل گرمایشی استاندارد در استان‌ها با اولویت مناطق سردسیر توزیع شده است.
 
سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تجهیز هنرستان‌ها به امکانات مورد نیاز را از دیگر موارد اعلام کرد و افزود: برای نخستین بار به صورت متمرکز به ارزش 2 هزار میلیارد تومان تجهیزات هنرستان‌ها توزیع شد و این درحالی است که یک مرحله دیگر توزیع تجهیزات برای هنرستان‌ها در دستور کار قرار دارد.
 
خان‌محمدی  احداث هنرستان فنی در جوار صنایع را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: برای برای رفع کمبود تجهیزات هنرستان‌ها اجرا پروژه‌های هنرستان‌های همجوار صنایع پیشنهاد شد که با تحقق آن هنرستان‌ها با کمترین هزینه و بالاترین بهره‌وری ایجاد می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در برنامه امسال 32 هنرستان جوار صنایع تعریف شده است خاطر نشان کرد: تسریع در اجرا این طرح چالش هنرستان‌ها برطرف می‌کند و زمینه تربیت نیروی بومی متناسب با ظرفیت همان استان نیز فراهم می‌شود.
 
سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه سال گذشته‏ تعهد خیران به میزان سه هزار و 400 میلیارد تومان محقق شد گفت: اکنون یک‌هزار پروژه خیرساز نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که بر اساس برنامه‌ریزی این پروژه‌ها از محل فروش املاک مازاد آموزش و پرورش تکمیل می‌شوند.
 
خان‌محمدی  از فرسوده بودن 19 درصد مدارس کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: در این خصوص نیاز است خیرین و نهادهای مختلف همکاری کنند تا این مشکل برطرف شود.
 
وی از افتتاح کلاس‌های درس در استان بوشهر تا دهه فجر خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌‌ریزی با جذب اعتبار لازم تا دهه فجر 145 کلاس درس در استان بوشهر افتتاح می‌شود.
 
سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تعداد طرح‌های ناتمام آموزشی در استان بوشهر را 70 پروژه اعلام و تصریح کرد: تلاش می‌شود با فروش املاک مازاد آموزش و پرورش این مدارس تکمیل، تجهیز و در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید