کد خبر : ۵۳,۰۴۵
۱ آذر ۱۴۰۱ ۱۹:۴۵
میانگین سن ازدواج در کنگان ۳ سال افزایش یافته است
مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: طی دهه اخیر میانگین سن ازدواج در شهرستان کنگان سه سال افزایش‌ یافته است.
 لیلا آرتا صبح سه شنبه در کارگاه آموزشی جوانی خانواده اظهار داشت: میزان طلاق در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ در شهرستان کنگان به میزان ۱۰.۶ درصد افزایش و ازدواج به میزان ۷.۶ درصد کاهش داشته است.
 
مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان بیان کرد: با توجه به نسبت ازدواج به طلاق در شهرستان که ۲.۵ است، تقریباً از هر دو زوجی که به جمعیت ازدواج‌کرده‌ها اضافه می‌شود یک نفر از این جمعیت خارج می‌شود.
 
آرتا بابیان اینکه افزایش سن ازدواج احتمال ناباروری زوجین و از دست دادن فرصت درمان را بالا می‌برد تصریح کرد: در شهرستان کنگان در طی دهه اخیر میانگین سن ازدواج آقایان و خانم‌ها سه سال افزایش‌یافته است.
 
کارگاه آموزشی جوانی جمعیت توسط کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده، کارشناس سلامت روان، کارشناس مامایی شبکه بهداشت و درمان شهرستان در سالن جلسات بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان برگزار شد و در در حاشیه این کارگاه آموزشی مریم بیژنی کارشناس سلامت روان به پیامدهای تک‌فرزندی در خانواده و جامعه اشاره و ملیحه احمدی کارشناس مامایی در خصوص عوارض و مشکلات سقط‌جنین و ناباروری مطالبی را ارائه کرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید