کد خبر : ۵۲,۷۷۶
۲۵ آبان ۱۴۰۱ ۲۰:۰۹
شرکت‌های مستقر در جزیره خارگ از فعالیت‌های فرهنگی حمایت کنند
بخشدار ویژه خارگ با تاکید بر فراهم کردن زمینه دسترسی دانش‌آموزان و دانشجویان به کتابخانه‌ها گفت: شرکت‌های نفت و پتروشیمی مستقر درجزیره خارگ نیز از حرکت‌های فرهنگی حمایت کنند.
محمدرضا دشتی زاده بعد از ظهر چهار شنبه در نشست با رئیس کتابخانه جزیره خارگ اظهار داشت: کتاب، یکی از ابزارهای تفکر، رشد و پیشرفت انسانی به شمار می‌رود و این زبان گویای تمدن بشری با بازگو کردن راز و رمز پیشرفت جوامع انسانی در دوره‌های مختلف، نقش بی‌بدیلی را در ارتقای توسعه فرهنگی این جزیره کهن می‌تواند ایفا کند.
 
وی افزود: زیربنای فرهنگ هر منطقه و جامعه‌ای توسعه فرهنگی آن است و زیربنای توسعه فرهنگی نیز با کتاب‌خوانی میسر می‌شود.
 
بخشدار ویژه خارگ تصریح کرد: شایسته است آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی زمینه دسترسی دانش‌آموزان و دانشجویان را به کتابخانه‌های عمومی فراهم کنند و شرکت‌های نفت و پتروشیمی مستقر در این جزیره نیز از حرکت‌های فرهنگی حمایت کنند.
 
دشتی زاده خاطر نشان کرد: در جزیره خارگ نیازمند راه اندازی یک کتاب فروشی غنی به صورت ثابت هستیم.
 
فعال‌سازی انجمن‌ها
 
رئیس کتابخانه های جزیره خارگ در این نشست اظهار داشت: در بحث کتاب و کتابخوانی در جزیره خارگ با همکاری نهادهای فرهنگی اقدامات بسیار مناسبی صورت گرفته است.
 
شکرالله پری غنچه افزود: به زودی با همکاری اداره آموزش و پرورش خارگ انجمن‌های نمایش، شعر و ادب و سرود راه اندازی خواهد شد.
 
رئیس کتابخانه های جزیره خارگ تصریح کرد: ظرفیتی ایجاد کرده‌ایم که تمامی دانش آموزان خارگی به صورت رایگان عضو کتابخانه این جزیره شوند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید