کد خبر : ۵۲,۳۱۹
۱۸ آبان ۱۴۰۱ ۲۰:۳۸
تور بازدید اصحاب رسانه از پروژه‌های شهرداری قم برگزار شد.
تور بازدید اصحاب رسانه از پروژه‌های شهرداری قم امروز چهارشنبه 18 آبان‌ماه با حضور برخی از مدیران سرمایه‌گذاری شهرداری قم برگزار شد.
 
در ابتدای این تور، پروژه تجاری مسکونی با موقعیت SW15 مورد بازدید قرار گرفت.
 
از اولین‌های کشوری و استانی در بلوار پیامبر اعظم(ص) تا افتتاح کهکشان غدیر در دی‌ماه
 
قاسم مومنی‌‍پور مدیر طرح در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه این پروژه نزدیک‌ترین پروژه به حرم است، اظهار کرد: پروژه SW15 دارای یک و نیم طبقه تجاری، 9 طبقه مسکونی و 3 طبقه پارکینگ است.
 
وی با بیان اینکه در این 9 طبقه 99 واحد احداث خواهد شد، مطرح کرد: کل مساحت زمین دو هزار و 200 متر و مساحت زیربنایی دو هزار و 500 متر است که هزار و 800 متر آن در هم همکف و یک نیم طبقه به مساحت 900 متر آن تجاری است.
 
مدیر طرح SW15 با اشاره به اینکه سازه طرح اسکلت بتنی است، عنوان کرد: در این پروژه زمین و پروانه احداث با شهرداری و ساخت با مجموعه ما است که از نظر سهمی شامل 53.1 درصد برای شهرداری و 46.9 درصد برای سرمایه‌گذار است.
 
وی با بیان اینکه این پروژه حدود 30 درصد پیشرفت داشته است، خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه مدت زمان قرارداد با شهرداری 36 ماه است، اگر مشکل خاصی نباشد تا حدود 2 سال آینده پروژه تکمیل خواهد شد.
 
مومنی‌پور با اشاره به اینکه پیش بینی ما اعتباری بالغ بر 150 میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: باتوجه به نوسان قیمت مصالح امکان افزایش هزینه برای این پروژه وجود دارد.
 
مهدی وامقان یکی از مدیران سرمایه‌گذاری شهرداری قم نیز در خصوص این پروژه، اظهار داشت: باتوجه به اینکه پروژه sw15 بیش از 30 درصد پیشرفت داشته است طی توافق با شهرداری می‌تواند برخی از واحدها را پیش فروش کند.
 
وی با بیان اینکه کاربری تمام بلوک‌ها در طرح تفصیلی دیده شده است، خاطرنشان کرد: در محدوده بلوار پیامبر اعظم(ص) کاربری‌های مسکونی، هتل، شهربازی، باغ موزه و ... دیده شده است.
 
از اولین‌های کشوری و استانی در بلوار پیامبر اعظم(ص) تا افتتاح کهکشان غدیر در دی‌ماه
 
در ادامه تور بازدید نیز، قاسم نودهی سرپرست کارگاه پیمانکار پروژه sw21 با اشاره به اینکه در این پروژه 63 درصد سهم سرمایه‌گذاری و 37 درصد سهم شهرداری بوده است، اظهار کرد: پروژه sw21 در 11 طبقه شامل 3 طبق منفی، یک طبقه همکف تجاری و 7 طبقه مسکونی است.
 
وی با بیان اینکه در هر طبقه 13 واحد و درمجموع 91 واحد در این پروژه احداث خواهد شد، مطرح کرد: متراژ زمین در این پروژه 2 هزار و 50 متر با زیربنای 20 هزار متر است.
 
سرپرست کارگاه پیمانکار پروژه با اشاره به اینکه دیوارچینی و اسکلت کامل پروژه انجام شده است، عنوان کرد: در این پروژه شاهد پیشرفت حدود 65 درصدی هستیم.
 
وی درپایان خاطرنشان کرد: طبق پیش بینی‌های انجام شده این پروژه تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
 
از اولین‌های کشوری و استانی در بلوار پیامبر اعظم(ص) تا افتتاح کهکشان غدیر در دی‌ماه
 
حبیب الله خلیلیان نماینده بنیاد تعاون ارتش نیز در ادامه این تور بازدید و بازدید از پروژه Ne31 بنیاد تعاونی ارتش، اظهار کرد: مساحت زمین این پروژه 7 هزار و 819 متر با اعتباری حدود 250 میلیارد تومان است.
 
وی با بیان اینکه در این شهرداری 31 درصد سهم شهرداری و 69 درصد سهم ارتش جمهوری اسلامی است، مطرح کرد: این پروژه در 10 طبقه شامل 3 طبقه پارکینگ، طبقات منفی یک، همکف و مثبت 1 تجاری و از طبقه دوم تا 7 مسکونی و اقامتی است.
 
سرپرست کارگاه پیمانکار پروژه با اشاره به اینکه اسکلت بتنی پروژه کشیده شده است، عنوان کرد: پروژه ne31 تاکنون 15 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که امیدواریم با تامین منابع مالی تا 5 سال آینده به بهره‌برداری برسد.
 
وی با بیان اینکه مدت زمان قرارداد 48 ماهه بوده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از اتفاقات ازجمله عبور خط لوله اصلی آب و خط برق از زمین این پروژه منجر به تعویق افتادن این پروژه شده است.
 
در ادامه نیز فتح اللهی جانشین حوزه سرمایه گذاری شهرداری قم با اشاره به اینکه بلوار پیامبر اعظم در طرح ابتدایی نیز محور آئین مذهبی قم بوده است، اظهار کرد: در این بلوار که به طول 7 کیلومتر است، در دو سمت کاربری‌های متفاوت اقامتی، تجاری، مسکونی، تفریحی و گردشگری در نظر گرفته شده است.
 
وی با بیان اینکه تمام تلاش در راستای خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان و زائرین حرم کریمه اهل بیت(س) است، مطرح کرد: رویکرد شهر قم باتوجه به اینکه حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران دوکانون زیارتی هستند، رویکرد گردشگری مذهبی است.
 
جانشین حوزه سرمایه گذاری شهرداری قم با اشاره به اینکه در طول سال شاهد حضور پرشور زائرین و مسافرین ایرانی و خارجی در قم هستیم، عنوان کرد: برای خدمت‌رسانی بهتر به این زائرین باید سرانه پارکینگ و اقامتی استان را افزایش دهیم.
 
از اولین‌های کشوری و استانی در بلوار پیامبر اعظم(ص) تا افتتاح کهکشان غدیر در دی‌ماه
 
در ادامه نیز علی امیدی مدیر پروژه ne14-15-16، با اشاره به اینکه استان قم از نظر هتل‌های 5 ستاره دچار ضعف و کمبود بود، اظهار کرد: در همین راستا پروژه احداث هتل 5 ستاره طوبی در قم کلید خورد.
 
وی با بیان اینکه 98 هزار متر زیربنای این پروژه است، مطرح کرد: این پروژه دارای دو ضلع بوده که ضلع نخست آن در 10 طبقه و ضلع دوم در 12 طبقه احداث خواهد شد.
 
مدیر پروژه با اشاره به امکانات ویژه این هتل، عنوان کرد: 5 سالن اجتماعات، استخر، سالن ورزشی، رستوران در طبقه‌های 11 و 12 و هزار تخت اقامتی ازجمله امکانات این هتل 5 ستاره است.
 
وی با بیان اینکه با بیان اینکه نخستین قرارداد این پروژه در سال 1395 منعقد شده است، خاطرنشان کرد: در سال 95 حجم سرمایه‌گذاری 400 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود ولی باتوجه به تغییر سرمایه‌گذار و افزایش قیمت‌ها این حجم سرمایه‌گذاری امروز به بیش از هزار و 200 میلیارد تومان افزایش یافته است.
 
امیدی با اشاره به اینکه درحال حاضر پروژه حدود 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تصریح کرد: در تلاش هستیم طی 3 سال آینده این پروژه را به بهره‌برداری برسانیم.
 
وی با بیان اینکه بخش تجاری هتل را نیز به طلافروشان اختصاص داده‌ایم، یادآور شد: افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه می‌تواند تحول بزرگی در قم رقم زند.
 
مدیر پروژه با اشاره به اینکه مردم در زمان خرید طلا بین 30 الی 35 درصد سود پرداخت خواهند کرد، بیان کرد: این سود شامل موارد مختلفی ازجمله سود سازنده، بنک داران، خرده فروشان و ... می‌شود.
 
وی ادامه داد: در بخش تجاری هتل 112 مغازه وجود دارد که تمامی آن‌ها را به خود کارخانه‌داران واگذار کردیم، در نتیجه با حذف خورده فروشان افرادی که برای خرید طلا به این مرکز مراجعه خواهند کرد تنها 15 الی 20 درصد سود پرداخت می‌کنند.
 
امیدی با بیان اینکه این اتفاق برای نخستین بار در سطح کشور رقم خواهد خورد، ابراز کرد: باتوجه به این ظرفیت بی‌نظیر، این مرکز می‌تواند مقصدی برای خرید طلای غیربومی‌ها نیز باشد.
 
وی با اشاره به اینکه در این مرکزی بانکی با 5 هزار صندوق امانات نیز درنظر گرفته شده است، اضافه کرد: همچنین یک آزمایشگاه ویژه نیز در این پروژه درنظر گرفته شده است که بتوانیم طلای 12 الی 24 عیار را به دست مشتریان برسانیم.
 
از اولین‌های کشوری و استانی در بلوار پیامبر اعظم(ص) تا افتتاح کهکشان غدیر در دی‌ماه
 
شهرام دهقان سرپرست کارگاه شرکت سپییدار قم نیز در ادامه این تور بازدید با اشاره به اینکه در این پروژه 31.5 درصد برای شهرداری و 68.5 درصد برای سرمایه‌گذار است، اظهار کرد: این پروژه دارای 37 هزار متر مربع بنا، 4 طبقه منفی، همکف با 25 واحد تجاری و 14 طبقه مسکونی است.
 
وی با بیان اینکه در این پروژه دو بلوک طراحی شده است، مطرح کرد: در بلوک اول 56 واحد و در بلوک دوم 12 واحد در 13 طبقه درنظر گرفته شده است.
 
سرپرست کارگاه شرکت سپیدار قم با اشاره به اینکه تاکنون این پروژه 31 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، عنوان کرد: طبق پیش بینی‌های انجام شده این پروژه در انتهای سال 1402 به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
از اولین‌های کشوری و استانی در بلوار پیامبر اعظم(ص) تا افتتاح کهکشان غدیر در دی‌ماه
 
در ادامه نیز، محمد مهاجری مدیر شهربازی بوستان غدیر با اشاره به اینکه قرارداد این پروژه در سال 96 منعقد شده است، اظهار کرد: در این پروژه بیش از 35 میلیارد تومان سرمایه گذاری شامل 15 میلیارد تومان زیرسازی و محوطه‌سازی توسط شهرداری قم و 20 میلیارد تومان برای دستگاه‌ها و وسایل بازی هزینه شده است.
 
وی با بیان اینکه مدت زمان قرارداد 20 سال است، مطرح کرد: پس از اتمام مهلت قرارداد باید این شهربازی به شهرداری قم منتقل شود.
 
مدیر شهربازی بوستان غدیر با اشاره به اینکه به نرخ امروز بیش از 100 میلیارد تومان اعتبار در این شهربازی هزینه شده است، عنوان کرد: برخی از دستگاه‌ها و وسایل بازی این شهربازی در کشور منحصر به فرد بوده و نمونه آن وجود ندارد.
 
وی با بیان اینکه تمام تجهیزات تولید داخلی و توسط گروه صنعتی خودمان بوده است، خاطرنشان کرد: طبق قرارداد سالانه دو دستگاه به این مجموعه شهربازی اضافه خواهد شد.
 
از اولین‌های کشوری و استانی در بلوار پیامبر اعظم(ص) تا افتتاح کهکشان غدیر در دی‌ماه
 
در آخرین پروژه بازدیدی نیز که پروژه کهکشان غدیر بود، ابراهیمی مدیر پروژه با اشاره به اینکه پروژه کهکشان غدیر از سال 96 آغاز به‌کار کرده است، اظهار کرد: مساحت کل پروژه 5 هزار و 500 متر شامل 32 هزار متر مساحت محوطه‌سازی، 10 هزار و 200 متر زیربنا و ... است.
 
وی با بیان اینکه این پروژه در دوفاز به بهره‌برداری خواهد رسید، مطرح کرد: در فاز نخست رستوران، فودکورت، شهربازی، تالارپذیرایی و در فاز دوم نیز 2 سالن سینما و تالار پذیرایی پیش بینی شده است.
 
مدیر پروژه کهکشان غدیر با اشاره به اینکه 280 میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری این پروژه است، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم فاز نخست پروژه در دی‌ماه سال جاری به بهره‌برداری برسد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید