کد خبر : ۵۰,۳۹۰
۷ مهر ۱۴۰۱ ۱۲:۱۵
استاندار بوشهر: ظرفیت تولید آب از شیرین‌سازی آب دریا در استان افزایش می‌یابد
استاندار بوشهر از افزایش تولید آب آشامیدنی از طریق شیرین‌سازی آب دریا در استان خبر داد و گفت: ظرفیت تولید آب آب‌شیرین‌کن دیّر به بیش از ۱۰هزار مترمکعب افزایش می‌یابد.
به گزارش خارگ نیوز، احمد محمدی‌زاده بعد از ظهر امروز در آیین آغاز ساخت طرح آب‌شیرین‌کن بندر دیّر با بیان اینکه تأمین آب یکی از موضوعات اساسی استان بوشهر است اظهار داشت: ظرفیت آب‌شیرین‌کن بندر دیر از 3 هزار و 750 مترمکعب تا 10 هزار مترمکعب در شبانه‌روز قابل افزایش است.
 
وی از اجرایی شدن پروژه آب‌شیرین‌کن عسلویه تا یک ماه آینده خبر داد و بیان کرد: در هفته دولت امسال طرح‌های آب‌شیرین‌کن افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد و در سال جاری اجرا و افتتاح این طرح‌ها در دستور کار قرار دارد.
 
استاندار بوشهر از افزایش تولید آب آشامیدنی از طریق شیرین‌سازی آب دریا در استان خبر داد و گفت: مسئولان استان بوشهر تمام توان خود را به‌کار خواهند گرفت تا کمبود آب آشامیدنی در استان جبران شود.
 
محمدی‌زاده گروه مپنا به‌عنوان سرمایه‌گذار اجرای طرح آب‌شیرین‌کن بندر دیر را توانمند دانست و خاطرنشان کرد: مپنا توان بالایی در اجرای آب‌شیرین‌کن دارد و امید می‌رود بر اساس قرارداد این پروژه تکمیل و افتتاح شود.
 
وی با بیان اینکه "قبل از انقلاب اسلامی در این مناطق از آب، برق و بهداشت خبری نبود" افزود: امام راحل توانست تمام ساختارها را بشکند و حکومت جمهوری اسلامی را با رأی مردم بنا گذاشت.
 
کمبود آب در نقاط شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر
 
نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی نیز تأمین آب آشامیدنی سالم را یکی از مطالبات مهم مردم شهرستان دیر دانست و تصریح کرد: اجرای آب‌شیرین‌کن در دیر یکی از مطالبات مهم مردم بود که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شد.
 
حجت‌الاسلام موسی احمدی آب را نیاز حیاتی مردم دانست و بیان کرد: در نقاطی که مردم کنار دریا سکونت دارند نباید کمبود آب احساس شود و شایسته نیست که مردم تشنه‌لب باشند.
 
وی با یادآوری اینکه "اکنون در برخی از نقاط شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر با کمبود آب آشامیدنی مواجه هستیم" گفت: مسئولان باید تلاش کنند که مشکلات آب آشامیدنی این نقاط برطرف شود.
 
نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امسال اعتبارات قابل‌توجهی در محرومیت‌زدایی اختصاص یافته است که ان‌شاء‌الله به‌صورت عادلانه توزیع می‌شود.
 
130میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در آب‌شیرین‌کن بندر دیر
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر نیز ظرفیت پروژه خرید تضمینی آب از تأسیسات نمک‌زدایی شهر دیر را 3 هزار و 750 مترمکعب در شبانه‌روز دانست و خاطرنشان کرد: این پروژه جمعیتی معادل 12 هزار نفر تحت پوشش قرار می‌دهد.
 
ابوالحسن عالی با اعلام اینکه "این طرح در مدت 12 ماه اجرا می‌شود"، گفت: در اجرای این طرح گروه مپنا که از شرکت‌های توانمند است 130 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند.
 
وی خواستار افتتاح این پروژه تا قبل از فصل تابستان سال آینده شد و افزود: در این طرح ضمن اجرا 5.5 کیلومتر خط انتقال آب بیش از 10 کیلومتر خط انتقال برق ایجاد می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تخصیص اعتبارات محرومیت‌زدایی خبر داد و خاطرنشان کرد: 750 میلیارد تومان اعتبار در بخش محرومیت‌زدایی اختصاص یافته است که بخش عمده‌ای از آن در شهرستان دیر هزینه می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید