کد خبر : ۵۰,۰۹۳
۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۱۲:۵۲
دفاع مقدس؛ سرآغازی دیگر برای جزیره خارگ
خارگ نیوز: ۳۱ شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به‌عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.
به گزارش خارگ نیوز، دوران هشت‌ساله دفاع مشروع امت ایران در حفظ و اعتلای نظام مقدس اسلامی و حراست از مرزهای عزت و شرف این مرز و بوم، یکی از حساس‌ترین برهه‌های حیات مردم ایران به شمار می‌آید.
 
این دفاع مقدس در زمینه‌های سیاسی، ‌نظامی، اجتماعی، فرهنگی و ... از سوی قشور مختلف جامعه به درستی و بی نقص انجام گرفت و باعث شد این حادثه عظیم، در یاد ملت ایران و اهالی مقاوم جزیره خارگ  و نسل‌های بعد بماند.
 
در این میان اهالی مقاوم و صبور این جزیره نیز با همه قوای فنی و انسانی خود در کنار آحاد ملت ایران با این تهاجم جنگید و در واقع ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ برای تاریخ جزیره راهبردی خارگ به‌عنوان آغازی دیگر قلمداد می‌شود.
 
هشت سال پرافتخار در کارنامه اهالی مقاوم جزیره خارگ به ثبت رسیده که گواه این مدعا شهدای آرمیده در خاک پاک خارگ است.
 
جزیره خارگ در دوران دفاع مقدس بیش از هر زمان دیگری به نقش آفرینی پرداخت، از سویی تامین هزینه‌های جنگ تحمیلی که از عایدات نفتی انجام می‌شد، سبب شده بود که مردمان صبور خارگ و کارکنان غیور صنعت نفت به وظایف خود بیش از گذشته عمل کنند، این درحالی بود که دشمن سعی در انهدام این سرچشمه های مالی داشت و هرروز مراکز حیاتی و راهبردی صنعت نفت از جمله جزیره خارگ و واحدهای پالایشی، خطوط لوله، سکوها و اسکله‌ها و ... را هدف حمله خود قرار می‌داد.
 
در واقع بعضی از این مراکز به جبهه جنگ بدل شده بودند، اما غیورمردان خارگی توانستند از عهده نگهداری و صیانت از این مراکز برآیند و غیرت خود را بر جهانیان به اثبات برسانند.
 
هرساله از سوی ملت و دولت ایران هفته دفاع مقدس در قالب برگزاری مراسم و برنامه های مختلف پاس داشته می‌شود.
کلیدواژه ها: جزیره خارگ خارگ خارک 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید