کد خبر : ۵۰,۰۰۲
۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ۱۲:۱۹
جابجایی مسافران از گناوه به جزیره خارگ از سرگرفته شد
خارگ نیوز: جابه‌جایی مسافر بین بندر گناوه - جزیره خارگ که به علت نقص فنی تنها شناور این مسیر در هفته جاری متوقف شده بود، روز چهارشنبه با جایگزنی یک کشتی جدید از سر گرفته شد.
به گزارش خارگ نیوز،کیامرث جوکار صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به نقص فنی شناور قبلی فعال در این مسیر، پیگیری لازم برای جایگزینی یک شناور دیگر در دستور کار قرار گرفت.
 
کیامرث جوکار افزود: از سرگیری تردد دریایی بین گناوه و خارگ از روز جاری با بکارگیری کشتی "گلوبال تایگر" تحت اجاره فلات قاره آغاز شده است.
 
وی گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته این شناور در یک روز دو نوبت و از ساعت هشت از مبدا خارگ به گناوه و ساعت ۱۱ از گناوه به خارگ، مسافران را در این مسیر جابه جا می‌کند.
 
رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه بیان کرد: تنها شناوری که با ظرفیت ۸۸ نفر در این بندر در زمینه جابه‌جایی مسافران به جزیره خارگ فعالیت داشت در هفته جاری دچار نقص فنی از ناحیه یکی از دو موتور شد و از کار افتاد.
 
وی تصریح‌کرد: موتور این شناور نیاز به تعمیر و رفع نقص دارد که در دست اقدام است.
 
جزیره خارگ از توابع شهرستان بوشهر با ۲۰ هزار نفر جمعیت محل استقرار بزرگترین پایانه صادرات نفت ایران در فاصله ۵۷ کیلومتری شمال غرب بندر بوشهر واقع است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید