کد خبر : ۵۰,۰۰۱
۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴
پتروشیمی خارک سه ماهه چقد سود محقق کرد؟
خارگ نیوز: گزارش صورت های مالی سه ماهه شرکت پتروشیمی خارک برای دوره مالی ۱۴۰۱ منتشر شد.

سود پتروشیمی خارک تا پایان ۳ ماهه نخست سال جاری ۱.۶۸۴ ریال گزارش شد.

به گزارش خارگ نیوز و براساس این گزارش سود پتروشیمی خارک تا پایان ۳ ماهه نخست سال جاری ۱.۶۸۴ ریال گزارش شده است. این شرکت در مدت مشابه سال قبل به سود ۱.۳۰۹ ریالی رسیده بود.

مدیریت هزینه‌ها و کاهش بهای تمام شده محصولات در این دوره موجب رشد ۱۴۳ درصدی حاشیه سود ناخالص و رسیدن آن به سطوح ۵۰ درصدی شده است.

شخارک در مرداد ماه فروش ضعیف ۶.۹۸۹ میلیارد ریالی را ثبت کرده است. و در این حالی است که فروش مرداد سال گذشته و درآمد ماه قبل به ترتیب ۲.۷۴۶ و ۹.۷۶۷ میلیارد ریال بود.

کل درآمد سال گذشته ۹۳.۰۱۲ میلیارد ریال گزارش شده است. بنابراین شخارک در ۵ ماه نخست از سال ۱۴۰۱ موفق شده ۴۵ درصد از بودجه سال گذشته را پوشش دهد.

متانول و بوتان بیشترین وزن سبد فروش این شرکت تولیدی را تشکیل می‌دهد. نرخ فروش متانول در مرداد با افت ۶ درصدی، ۶۹ میلیون ریال به ازای هر تن گزارش شده است. نرخ فروش بوتان نیز بدون تغییر خاصی ۱۴۶ میلیون ریال برآورد شده است.

در جمع بندی موارد اشاره شده، بنظر شخارک در کوارتر دوم با افت سود همراه باشد. البته اخیرا نرخ متانول در بازارهای جهانی اندکی رشد یافته و همین موضوع می‌تواند تقویت‌کننده سود شرکت در فصول آتی باشد.

شخارک سه ماهه چقد سود محقق کرد؟

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید