کد خبر : ۴۹,۹۹۰
۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ۱۸:۳۹
افزایش ابر و وقوع ناپایداری‌های جوی در استان بوشهر
خارگ نیوز: کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از افزایش ابر و احتمال وقوع ناپایداری‌های موقت جوی در استان بوشهر خبر داد.
پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار خارگ نیوز اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد تا اواخر هفته وضعیت جوی و دریایی استان در اغلب ساعات به نسبت آرام است.
 
وی اضافه کرد: در این مدت غبار محلی، در برخی از ساعات وزش ملایم باد و طی صبحگاه نیز در برخی از نقاط مه رقیق از پدیدهای غالب در سطح استان و روی دریا خواهد بود.
 
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: امروز و فردا در ساعاتی از بعد از ظهر تا اوایل شب در نواحی شرقی و ارتفاعات استان افزایش ابر و احتمال وقوع ناپایداری‌های موقت جوی دور از انتظار نیست.
 
وی تصریح کرد: برای ساعات آینده آسمان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد، در ساعاتی از بعدازظهر در مناطق مرتفع استان افزایش ابر و احتمال وقوع ناپایداری‌های موقت جوی و فردا در برخی نقاط مه رقیق صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.
 
مساعدی افزود: جهت وزش باد متغیر، غالباً شمال غربی تا شمال شرقی گاهی جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید