کد خبر : ۴۹,۷۹۰
۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ۲۰:۲۶
پیاده‌روی اربعین در مسیر بقاع متبرکه استان بوشهر برگزار می‌شود
خارگ نیوز: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: پیاده‌روی اربعین در مسیر بقاع متبرکه استان بوشهر برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام محمد رضا اسماعیل‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خارگ نیوز اظهار داشت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در ایام محرم و صفر برنامه‌های مختلف و متعددی در بقاع متبرکه استان بوشهر برگزار شده است.
 
وی اضافه کرد: مراسم پیاده‌روی اربعین در بوشهر از امامزاده قاسم علیه‌السلام منطقه شغاب و امامزاده عبدالمهیمن علیه‌السلام تا آستان مقدس امامزاده محمدباقر علیه‌السلام روز شنبه ۲۶ شهریور مصادف با ۲۰ صفر و اربعین حسینی برگزار می‌شود.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر بیان کرد: این مراسم همراه با مداحی، عزاداری، قرائت زیارت اربعین و اقامه نماز جماعت به امامت آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر برگزار می‌شود.
 
وی با اشاره به برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین در مسیر ۲۰ بقاع متبرکه استان بوشهر تصریح کرد: در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی، موکب‌های خدمت‌رسانی و پذیرایی از زائران پیش بینی شده است.
 
حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور با بیان اینکه این مراسم در شهرستان دشتستان در پنج نقطه برگزار می‌شود خاطر نشان کرد: در شهرستان دیر، تنگستان هم این پیاده‌روی مردمی برگزار می‌شود.
 
وی بیان کرد: مردم استان بوشهر امسال هم مثل سال‌های گذشته از روستاها و شهرهای مختلف تا امامزادگان مناطق خود مراسم پیاده روی را در روز اربعین حسینی همراه با عزاداری و قرائت زیارت اربعین برگزار می‌کنند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید