کد خبر : ۴۹,۵۴۱
۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ۱۴:۴۸
پژواک نوای «انا من الحسین» از کرانه جزیره خارگ تا میعادگاه بین الحرمین
خارگ نیوز: جزیره خارگ در آستانه اربعین حسینی بر مدار و مغناطیس کربلا و عاشورا قرار گرفته تا شعار «انا من الحسین» را از کرانه خلیج همیشه فارس تا صحن و سرای بین الحرمین و باب الجنه طنین انداز کند.
به گزارش خارگ نیوز، اربعین فصلی برای عاشقی و شیدایی است و بیش از هزاران خارگی پس از دو سال کرونایی در مسیر عاشقی قرار گفتند تا از جزیره خارگ پای در عمودهای منتهی به مسیر بین الحرمین گذاشته و عطش دل فرونشانند.
 
دو سال قبل که کرونا سایه اش سنگین شده بود و خیل زائران و عاشقان از حضور در پیاده روی برای سفر اربعین جامانده بودند و در خانه‌ها و شهرهایشان دل را به مغناطیس کربلا گره زدند و از دور به سردار عاشورا سلام گفتند.
 
اربعین که می‌رسد دل‌ها به سرزمینی روانه می‌شود که بوی عشق و ایثار می‌دهد و آن‌هایی که سال‌های قبل زائر کربلا بودند در تلاش هستند تا اربعین کنونی خود را به میعادگاه حضور رسانند و چله اربعین را در بین الحرمین سپری کنند.
 

 

شمارش معکوس برای عاشقی و شیدایی اهالی شریف جزیره خارگ بر دار و مغناطیس اربعین آغاز شد و مردم لایتمدار خارگ یا پای در این سفر می نهند و دل در حریم حرم دوست می‌گذارند تا عاشقانه‌هایشان را در چله عزای حسینی نجوا کنند.

 

به همت اهالی شریف و خیرین جزیره خارگ یک موکب در کشور عراق توسط اهالی جزیره خارگ برپا می‌شود.

 

امسال به برکت امام حسین(ع) و کمک مردم عزیز خارگ برای رفاه حال زوار امام حسین که در اربعین حسینی به کربلا مشرف می‌شوند اقدام به خرید موکبی در مسیر نجف به کربلا شده است تا به زوار حضرت ابی عبدالله خدمت‌رسانی کنند.

 

موکب عزیز زهرا(س) حسین (ع) جزیره خارگ در عمود ۵۲۷ بنا خواهد شد

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید