کد خبر : ۴,۸۹۰
۱ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۰۵
شرکت پایانه های نفتی ایران به عنوان یکی از شرکتهای تابعه شرکت ملی نفت ایران سازمانی است عملیاتی، تخصصی و حرفه ای که در حوزه های ذخیره سازی، اندازه گیری، ارائه خدمات آزمایشگاهی، عملیات صادرات و واردات نفت خام، مواد نفتی و میعانات گازی و خدمات دریایی فعالیت می کند و ماموریت اصلی آن پشتیبانی و کمک به تداوم پایدار تولید نفت و گاز کشور از طریق فرایند های عملیات دریافت، ذخیره سازی، امتزاج، اندازه گیری و سنجش کمی و کیفی، بارگیری و تخلیه (صادرات و واردات) نفت خام و مواد نفتی تولیدی و مبادله ای (SWAP)، عملیات پهلودهی و جداسازی کشتی های نفتکش و همچنین تکمیل و ارتقای زنجیره ی ارزش نفت و گاز کشور و ایفای نقش شایسته در پایداری و انعطاف پذیری بهینه زنجیره تامین انرژی ملی، منطقه ای و بین المللی است.
 
 
بنابراین گزارش، مناطق عملیاتی این شرکت شامل جزیره خارک، ماهشهر، عسلویه، شمال و جاسک است. در حال حاضر با نوسازی و اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بزرگ‌ترین پایانه‌های نفتی ایران، توان پهلودهی نفتکش‌ها در اسکله‌های پایانه نفتی خارک، از ٣ فروند به ١٠ فروند افزایش یافته است.
 
 
این گزارش می افزاید: پایگاه اطلاع رسانی شرکت پایانه‌های نفتی ایران به نقل از سید پیروز موسوی، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران در این زمینه نوشته است: "با نوسازی و اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بزرگ‌ترین پایانه‌های نفتی ایران، توان پهلودهی نفتکش‌ها در اسکله‌های پایانه نفتی خارک، از ٣ فروند به ١٠ فروند افزایش یافته است. گام‌های بسیار مهمی برای توسعه زیرساخت‌های صادرات نفت ایران برداشته شده است. شتاب عملیات ذخیره‌سازی، پهلودهی، بارگیری و تحویل نفت خام به مشتریان آسیایی و اروپایی ایران تسهیل شده است. همه فعالیت‌ها در پایانه‌های نفتی ایران توسط نیروهای توانمند وزارت نفت انجام می‌شود و هیچ برون‌سپاری در این زمینه انجام نشده است؛ این افتخار بزرگی است که به همت تلاشگران این شرکت در مناطق خارک، عسلویه، شمال و ماهشهر به دست آمده است.
 
 
امسال به رکورد پهلودهی همزمان ۱۰ کشتی نفتکش و همچنین صادرات هفت میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در یک روز دست یافتیم. نوسازی و بهسازی اسکله‌های صادرات نفت ایران توسط نیروهای توانمند داخلی انجام شده و امکان پهلودهی و جداسازی همزمان ١٠ کشتی در پایانه بین المللی نفتی خارگ ایجاد شده است."

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید