کد خبر : ۴۸,۸۸۴
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ۲۰:۵۶
سهم پتروشیمی‌های استان بوشهر در مسئولیت‌های اجتماعی ۴۸۰ میلیارد تومان است
خارگ نیوز: استاندار بوشهر با اشاره به تصویب یک‌ هزار و ۳۷۷ میلیارد تومان اعتبار از محل مسئولیت‌های اجتماعی صنایع و شرکت‌های وابسته وزارت نفت گفت: سهم واحدهای پتروشیمی از این میزان ۴۸۰ میلیارد تومان است.
به گزارش خارگ نیوز، احمد محمدی‌زاده در جمع اصحاب رسانه استان بوشهر با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر امیدآفرینی اظهار داشت: براساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها و دستاوردهای نظام اسلامی یک ضرورت است و به این صورت امیدآفرینی در جامعه ایجاد می‌شود.
 
وی با بیان اینکه دشمن با بزرگ نمایی مشکلات جامعه و منعکس نشدن خدمات نظام جمهوری اسلامی درصدد ایجاد یأس و ناامیدی است خاطرنشان کرد: در این شرایط خبرنگاران باید با قلم و اطلاع‌رسانی در کنار مسئولان و دولت در جامعه امیدآفرینی کنند.
 
استاندار بوشهر به تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت و با اشاره به تصویب 2500 میلیارد تومان برای اشتغال خرد و روستایی تصریح کرد: 2 هزار و 500 میلیارد تومان منابع اعتباری استان در بخش اشتغال خرد و روستایی مصوبه و به شهرستان‌ها ابلاغ شده که یکی از این جوامع هدف زنان بی سرپرست و بد سرپرست است.
 
محمدی‌زاده با اشاره به اینکه پروژه خط ریلی بوشهر از بن‌بست خارج می‌شود خاطرنشان کرد: اتصال به خط ریلی یکی از مطالبه‌های مردم استان بوشهر است و دولت در تلاش است که این مطالبه بعد از 14 سال از بن بست خارج کند.
 
وی با اشاره به تأمین منابع اعتباری خط ریلی بوشهر تصریح کرد: علاوه بر 2 پیمانکار موجود یک پیمانکار سومی نیز انتخاب می‌شود که کار تسریع شود.
 
استاندار بوشهر از تصویب اساسنامه منطقه آزاد بوشهر خبر داد و بیان کرد: اساسنامه منطقه آزاد بوشهر تهیه شد و به تصویب رسید و اکنون در حال طراحی و جانمایی سایت این منطقه آزاد هستیم.
 
محمدی‌زاده اجرا طرح نهضت ملی مسکن در استان بوشهر را یادآور شد و گفت: در اجرا این طرح سهمیه بیش از یک سال تعیین شده عملیات اجرایی مسکن در استان آغاز شده و تلاش می‌شود اجرایی سال دوم نیز در استان اجرایی شود.
 
وی به تصویب یک‌ هزار و 377 میلیارد تومان اعتبار از محل مسئولیت‌های اجتماعی صنایع و شرکت‌های وابسته وزارت نفت اشاره کرد و گفت: سهم واحدهای پتروشیمی از این میزان 480 میلیارد تومان است.
 
استاندار بوشهر سهم شرکت ملی نفت ایران به میزان 477 میلیارد تومان دانست و بیان کرد: این شرکت به میزان 477 میلیارد تومان پروژه‌های استان بوشهر پشتیبانی می‌کند و شرکت ملی گاز نیز متعهد شد به میزان 420 میلیارد تومان در پروژه‌های این استان سرمایه‌گذاری کند.
 
محمدی‌زاده میزان مشارکت اجتماعی صنایع وابسته به وزارت نفت مستقر در استان بوشهر در سال 1399 حدود 29 میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم و تلاش‌های انجام شده امروز برای نخستین بار 1377 میلیارد تومان مصوب شده است.
 
در این آیین از 4 نفر از پیشکسوتان عرصه رسانه استان بوشهر تقدیر شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید