کد خبر : ۴۸,۸۸۱
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ۱۹:۴۵
شکارچی سلطان افعی‌ها دستگیر شد
خارگ نیوز: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم گفت: شکارچی متخلف که یک افعی کرزه مار را شکار کرده بود به دام قانون افتاد.
به گزارش خارگ نیوز، محمدتقی محمدی بیان کرد: در پی انتشار تصویری از یک شکارچی در فضای مجازی که یک افعی گرزه مار را شکار و برای قدرت نمایی آن‌را بر دوش خود حمل کرده و باعث نگرانی دوستداران محیط زیست شده بود، پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.
 
وی افزود: با اقدامات صورت گرفته، این متخلف شناسایی و به اداره حفاظت محیط زیست احضار و ضمن تنظیم صورتجلسه و اظهارات وی که این‌گونه مار در حوزه شهرستان جم شکار شده، برای اخذ خسارت وارد شده به محیط زیست به مرجع محترم قضائی معرفی شد.
 
این‌گونه از گرزه مارها یکی از ارزشمندترین مارها در صنعت تولید پادزهر به شمار می‌روند، اما متأسفانه جمعیت این خزنده در سطح کشور کاهش یافته است و مؤسسه‌های سرم‌سازی با چندین دهه سابقه در تولید پادزهر نمی‌توانند به تعداد مورد نیازشان مجوز برای برداشت گرزه مار از طبیعت دریافت کنند.
 
این‌گونه مورد نظر در ۳۰ استان کشور پراکندگی دارد که به لحاظ اکولوژیکی گونه‌ای ارزشمند به شمار می‌رود که حذف بی رویه آن از طبیعت به ایجاد تغییر در زیست‌بوم منطقه منجر خواهد شد. تغییراتی که با افزایش تعداد جوندگان یعنی قوت غالب افعی گرزه آغاز می‌شود

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید