کد خبر : ۴۸,۸۶۲
۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۳۳
توسعه میدان اسفندیار جزیره خارگ در دستور کار شرکت نفت فلات قاره ایران
خارگ نیوز: مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: فاز نخست توسعه میدان مشترک اسفندیار در دستور کار این شرکت قرار گرفته است و مطابق برنامه‌ریزی انجام شده، پیش‌بینی می‌شود عملیات اجرایی آن طی مدت ۳۶ ماه به سرانجام برسد.
به گزارش خارگ نیوز، علیرضا مهدی‌زاده با اشاره به رهنمودهای وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مبنی بر اولویت‌بخشی به توسعه میادین مشترک گفت: برنامه فاز نخست توسعه میدان نفتی اسفندیار (مشترک با میدان لولو کشور عربستان) تهیه شده و به تایید هیات‌مدیره محترم شرکت ملی نفت ایران رسیده است و به‌زودی مراحل کار واگذاری توسعه میدان آغاز می‌شود.
 
وی با بیان اینکه این میدان در فاصله ۹۵ کیلومتری جنوب غرب جزیره خارگ واقع شده است، گفت: بر اساس نتایج مطالعه جامع میدان، طراحی، ساخت و نصب یک سکوی سرچاهی و حفاری چهار حلقه چاه تولیدی در فاز اول پیشنهاد شده است و سیال تولید شده از این میدان، پس از انتقال و فرآورش در سکوی ابوذر به جزیره خارگ منتقل خواهد شد.
 
به گفته مهدی‌زاده، همچنین حفر یک حلقه چاه توصیفی به منظور شناخت بیشتر ساختمان مخزن و طراحی فازهای بعدی توسعه نیز در دستور کار شرکت نفت فلات قاره ایران قرار دارد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید