کد خبر : ۴۸,۸۴۰
۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۲۴
زمین‌های راکد در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر تعیین تکلیف می‌شود
خارگ نیوز: معاون سازمان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با اشاره به تعیین تکلیف زمین‌های واگذار شده برای ایجاد واحد تولیدی خدماتی در منطقه ویژه بوشهر گفت: بر اساس مهلت تعیین شده این زمین‌ها تعیین تکلیف می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، محمدجواد بیات در نشست با مدیران اقتصادی استان بوشهر با اشاره به پیگیری مستمر مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر برای رفع مشکلات و هموار سازی مسیر توسعه این منطقه اظهار داشت: دولت تلاش‌های گسترده‌ای را در راستای رفع مشکلات مردم و بهبود وضعیت اقتصاد کشور داشته است که باید این اقدامات اطلاع‌رسانی شود.
 
وی بهبود وضعیت اشتغال و توسعه کسب و کارها در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر را به عنوان یک اولویت عنوان کرد و افزود: تلاش شده که با همراهی و همکاری سایر دستگاه‌ها زمینه رفع مشکلات شرکت‌های مستقر و فعالان تولیدی، صنعتی و خدماتی را فراهم کنیم.
 
معاون امور مالی و اداری سازمان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر از تأسیس 191 شرکت اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی‌ در این منطقه ویژه خاطر نشان کرد: در حال حاضر 35 شرکت صنعتی و 43 شرکت خدماتی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر فعال است.
 
وی حل مشکلات واحدهای مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر را مورد تأکید قرار داد و ادامه داد: علاوه بر حفظ وضعیت موجود و جلوگیری از تعطیل شدن واحدهای صنعتی، تولیدی، اشتغال و تولید، جذب سرمایه‌گذار و رونق هرچه بیشتر فعالیت‌ها در سطح منطقه مورد توجه ویژه قرار دارد.
 
بیات از تعیین تکلیف زمین‌های واگذار شده به سرمایه‌گذاران در منطقه ویژه بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر برخی از سرمایه‌گذاران زمین برای ساخت واحد صنعتی و خدماتی دریافت کرده‌اند ولی تاکنون اقدامی نکرده‌اند و یا اینکه فعالیت آنها راکد و ناقص است که تلاش می‌شود در ابتدا این شرکت‌ها فعال شود و اگر انگیزه و رغبت برای فعالیت آنها نباشد با پیگیری قانونی زمین‌های واگذار شده تعیین تکلیف می‌شود.
 
معاون امور مالی و اداری سازمان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر اضافه کرد: در حال حاضر تعدادی از این زمین‌ها را پس گرفته‌ایم و تعدادی هم در حال فعالیت هستند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید