کد خبر : ۴۸,۸۰۸
۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ۲۱:۵۹
بوشهری‌ها ۵۳ موکب در کشور عراق راه‌اندازی می‌کنند
خارگ نیوز: رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: برای ایام اربعین امسال، اهالی استان بوشهر ۵۳ موکب در کشور عراق راه‌اندازی می‌کنند.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالرضا مطاف عصر دوشنبه در همایش مشترک مسئولان توسعه و بازسازی عتبات عالیات و مدیران اجرایی موکب‌های اربعین حسینی استان بوشهر اظهار داشت: مردم استان بوشهر عشق و ارادت بالایی به اهل بیت دارند و در مناسبت‌های مختلف شاهد این مهم هستیم.
 
وی ادامه داد: در شرایط کرونایی نیز فعالیت‌های موکب داران استان بوشهر تعطیل نشد و در زمینه کمک به افراد نیازمند و بی‌بضاعت فعال شدند و در روزهای مختلفی نیز به کمک سیل‌زدگان و زلزله‌زدگان پرداختند.
 
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به تهیه و توزیع امکانات لازم در عرصه مقابله با کرونا توسط موکب‌داران خاطرنشان کرد: موکب‌داران همچنین تجهیزات آموزشی دانش‌آموزان از جمله تبلت تهیه و تحویل افراد بی‌بضاعت دادند.
 
وی بیان کرد: در ایام پیاده‌روی اربعین ۹۴ موکب توسط اهالی استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود که ۵۳ موکب در کشور عراق، هفت موکب در مرز شلمچه و ۳۴ موکب در داخل کشور راه‌اندازی می‌شود.
 
مطاف از استقرار ۳۴ موکب در کربلا خبر داد و اضافه کرد: چهار موکب در شهر نجف اشرف و ۱۶ موکب در مسیر پیاده‌روی بین نجف شرف تا کربلا به زائران خدمات ارائه می‌دهد./مهر
مهر

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید