کد خبر : ۴۸,۸۰۶
۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۵۶
مسابقات آزاد مهارت زندانیان در بوشهر برگزار شد
خارگ نیوز: مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: مرحله شهرستانی مسابقات آزاد مهارت زندانیان با حضور ۷۱ مددجوی مهارت آموخته در زندان‌های استان بوشهر برگزار شد.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالمجید دراهکی ظهر دوشنبه در آئین شروع این مسابقات با بیان اینکه این مسابقات با همکاری اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان بوشهر در دو مرحله شهرستانی و استانی برگزار می‌شود، افزود: هدف از برگزاری این دوره از مسابقات تشویق زندانیان به مهارت آموزی و فراهم کردن زمینه اشتغال برای آنان در رشته‌های مورد علاقه آنها است.
 
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر افزود: از هر رشته نفرات اول تا پنجم به مسابقات استانی راه پیدا خواهند کرد و در روز ۳۰ مرداد ماه در زندان مرکزی بوشهر با هم به رقابت می‌پردازند.
 
وی گفت: مسابقات آزاد مهارت زندانیان زندان‌های استان بوشهر در راستای استعدادیابی زندانیان در ۵ رشته برق کار ساختمان، جوشکاری، صنایع دستی (معرق منبت چوبی)، آرایش و پیرایش مردانه و صنایع دستی (چرم دوزی) در دو بخش بانوان و آقایان برگزار شد.
 
دراهکی با تاکید بر نقش مهارت آموزی در اشتغال زندانیان تصریح کرد: با توجه به اهمیت حرفه آموزی در ایجاد اشتغال پایدار زندانیان در این مسابقات سعی شده است مهارت‌هایی گنجانده شوند که کاربردی و مورد پسند جامعه باشد.
 
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر از حضور ۷۱ شرکت کننده در این دوره از مسابقات از ندامتگاه‌های سراسر استان خبر داد و بیان کرد: با توجه به اهمیت حرفه آموزی در ایجاد اشتغال پایدار و در راستای استعدادیابی زندانیان زندان‌های استان، اولین دوره مسابقات ملی مهارت در زندان‌ها با مشارکت حداکثری زندانیان و با همکاری اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی و بنیاد تعاون زندانیان در ۲۴ مرداد ماه در شهرستان‌های بوشهر، دشتی و دشتستان برگزار شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید