کد خبر : ۴۸,۷۸۳
۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۴۷
نرخ اشتغال‌زایی استان بوشهر به ۳۵.۹ درصد افزایش یافت
خارگ نیوز: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از رشد نرخ اشتغال در استان خبر داد و گفت: با توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی نرخ رشد اشتغال‌زایی استان بوشهر با ۲ درصد افزایش به ۳۵.۹ درصد رسید.
مصدق کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار خارگ نیوز در بوشهربا بیان اینکه نرخ بیکاری در فصل بهار امسال از سوی مرکز آمار ایران 7.4 درصد اعلام شده است اظهار داشت: سهم اشتغال در بخش‌های اقتصادی جمعیت 15 ساله و بیشتر در حوزه خدمات 62.9 درصد از شاغلان استان به خود اختصاص داده است.
 
وی از رتبه دوم استان بوشهر در حوزه اشتغال‌زایی بخش اقتصادی خبر داد و بیان کرد: استان بوشهر در بخش صنعت 25.4 درصد و در حوزه کشاورزی 11.7 درصد اشتغال را به خود تخصیص داده است.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر هدف‌گذاری ایجاد اشتغال برای سال جاری را 30 هزار فرصت شغلی دانست و خاطر نشان کرد: با راهبری استاندار بوشهر و ظرفیت‌های مطلوب ایجاد شده و تسهیلات تخصیصی به استان امسال 30 هزار طرح اشتغال‌زایی در استان ایجاد می‌شود.
 
کشاورزی، با بیان اینکه امسال مبلغی افزون بر 500 میلیارد تومان برای طرح‌های مختلف اشتغال‌زایی تخصیص یافته است گفت: در دولت سیزدهم در حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر اقدام بسیار خوب و متفاوتی رقم خورد که تعهد هر دستگاه بر اساس به‌صورت ریز فعالیت در هر طرح و برنامه مشخص و قابل رصد است.
 
وی استان بوشهر را در زمره برترین استان‌های کشور دارای بیشترین نرخ اشتغال دانست و خاطر نشان کرد: براساس گزارش مرکز آمار ایران، استان بوشهر دومین استان کشور دارای بیشترین نرخ اشتغال شد.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از رشد نرخ اشتغال در استان خبر داد و گفت: با توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی نرخ رشد اشتغال‌زایی استان بوشهر با 2 درصد افزایش از 33.9 به 35.9 درصد رسید.
 
 
کشاورزی اضافه کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی اشتغال کشور تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف به ثبت اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خواهند بود و داده‌های ثبتی به گونه‌ای است که به‌صورت مستمر مورد نظارت، ارزیابی و پایش قرار می‌گیرد.
 
وی از تمامی کارآفرینان و افراد دارای طرح اشتغال‌زایی خواست به دستگاه‌های اجرایی مرتبط صادر کننده مجوز مراجعه کنند تا از تسهیلات و حمایت‌های منظور شده در قوانین بودجه بهره‌مند شوند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید