کد خبر : ۴۸,۷۱۸
۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ۰۸:۵۱
کارشناسان هواشناسی استان سمنان برای روز شبانه روز آینده تداوم بارش‌های رگباری به همراه رعد و برق را در اغلب مناطق پیش بینی کردند.
بر اساس تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های پیش یابی، تا روز چهارشنبه در استان سمنان، افزایش ابر، در ارتفاعات و نواحی شمالی بارش‌های رگباری گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی شده و دما در این مدت تغییرات محسوسی نخواهد داشت.
 
به علت رگباری بودن بارش‌ها، احتمال جاری شدن رواناب و آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی، صاعقه، خسارت در اثر باد شدید، مه آلودگی و کاهش دید در محور‌ها وجود دارد.
 
اجتناب از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، کنترل و لایروبی شبکه آب راه‌های استان، لایروبی جوی‌ها و آب راه‌ها، صعود نکردن به ارتفاعات و نواحی کوهستانی، پرهیز از چرای دام‌ها در ارتفاعات و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، جابجا نشدن عشایر کوچ رو، احتیاط در تردد جاده‌ای، تردد نکردن و توقف نکردن و پارک نکردن خودرو زیر درختان خشک و کهنسال و ساختمان‌ها و سازه‌های در حال ساخت و استحکام بخشی سازه‌های موقت و تابلو‌های تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها از مواردی است که شهروندان باید رعایت  کنند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید