کد خبر : ۴۸,۶۵۷
۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۰۹
رطوبت و شرجی هوا در استان بوشهر افزایش می‌یابد
خارگ نیوز: کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: رطوبت و شرجی هوا در استان بوشهر افزایش می‌یابد.
پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار خارگ نیوز اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از امروز تا روز دوشنبه با وزش جریانات غالباً جنوبی، رطوبت و شرجی هوا در سطح استان از مقادیر بالایی برخوردار است.
 
وی اضافه کرد: در این مدت غبار محلی، گاهی وزش باد، افزایش رطوبت هوا و طی صبحگاه نیز در برخی از نقاط مه صبحگاهی از پدیده‌های غالب در سطح استان خواهد بود.
 
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: در ساعاتی از بعدازظهر تا شب با افزایش پوشش ابر در مناطق شرقی استان، احتمال رخداد ناپایداری موقت جوی در این مناطق دور از انتظار نیست.
 
وی افزود: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و در برخی نقاط مه صبحگاهی و در ساعاتی از ظهر تا شب در مناطق شرقی افزایش ابر با احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی پیش‌بینی می‌شود.
 
مساعدی بیان کرد: جهت وزش باد غالباً جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت هشت تا ۳۲ و در مناطق شمالی و مرکزی گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
 
وی خاطرنشان کرد: طی این مدت ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و در سواحل شمالی و مرکزی طی ساعاتی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید